Prezes ONICO: Kontuzja nie przerywa kariery Kurka, ale...

Siatkówka

Bartosz Kurek będzie największym nieobecnym decydującej części sezonu PlusLigi. Najlepszy siatkarz ubiegłorocznych mistrzostw świata z powodu kontuzji nie zagra w najważniejszych spotkaniach. - Był liderem, ale myślę, że chłopaki wiedzą, o co grają - przyznał prezes ONICO Warszawa Piotr Gacek.

W poniedziałek Polskę obiegła informacja o kontuzji Bartosza Kurka. Siatkarz ONICO Warszawa nabawił się urazu pleców, przez co jego występy w tym sezonie stały się niemożliwe. To oznacza, że stołeczna drużyna przystąpi do półfinałowej rywalizacji z Jastrzębskim Węglem bez swojej największej gwiazdy.

 

- Od jakiegoś czasu czuł dolegliwości. Ostatni okres, czyli trzy tygodnie bez grania, wywołują bardzo często krótki okres przygotowawczy. Pod koniec tego okresu, przed najważniejszymi meczami, Bartek poczuł na tyle silny ból, że trzeba było to zdiagnozować. Diagnoza jest tak poważna, że nie może dokończyć sezonu - powiedział Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa.

 

Według pierwszych doniesień Kurek przejdzie operację w czwartek, a jego przerwa może potrwać około trzy miesiące.

 

- Oczywiście nie przerywa to jego kariery, ale na pewno musi go wyłączyć z gry do końca tego sezonu. My zrobimy wszystko, by Bartek był pod najlepszą opieką, żeby doszedł jak najszybciej do siebie - dodał.

 


DRABINKA I WYNIKI PLUSLIGI

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie