Lazio w finale Pucharu Włoch! Piątek bez sytuacji bramkowych

AC Milan przegrał na własnym stadionie z Lazio 0:1 w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu Włoch. Dzięki temu rzymianie awansowali do decydującego spotkania tych rozgrywek. Krzysztof Piątek rozegrał pełne 90 minut, ale nawet przez chwilę nie miał okazji, by zostać bohaterem.

Pierwsze spotkanie półfinałowe, które odbyło się blisko dwa miesiące temu, zawiodło. Na przestrzeni 90 minut nie obejrzeliśmy praktycznie żadnej groźnej sytuacji. Lepiej było w kilkanaście dni temu, kiedy obie ekipy spotkały się w Serie A. Choć przez większość meczu wydawało się, że po raz kolejny piłkarze zawiodą, to końcówka dostarczyła wielu emocji. AC Milan wygrał 1:0 po golu Francka Kessiego.

W środowym starciu w pierwszym składzie wyszedł oczywiście Krzysztof Piątek, który w ostatnich dwóch spotkaniach nie wpisał się na listę strzelców. Włoscy eksperci wręcz apelowali do ofensywnych graczy Milanu, by częściej szukali polskiego napastnika. Jego gole były bardzo potrzebne właśnie przeciwko Lazio.

W pierwszej połowie nieco lepsi byli goście. W końcówce stworzyli sobie dwie dobre okazje, ale ani Bastos, ani Joaquin Correa nie trafili do siatki. Temu drugiemu udało się to po przerwie, kiedy Lazio wyprowadziło świetny kontratak. Ciro Immobile przebiegł z piłką kilkanaście metrów i w końcu zagrał do Correi, który płaskim strzałem pokonał Pepe Reinę.

Dla Piątka był to kolejny frustrujący wieczór. Podań od kolegów było jak na lekarstwo, więc sytuacji również brakowało. Mediolańczycy grali słabo, raz zdołali trafić do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego Patricka Cutrone.

Lazio wygrało, a w finale Pucharu Włoch zmierzy się z Atalantą lub Fiorentiną. W pierwszym spotkaniu padł remis 3:3.

AC Milan - Lazio 0:1 (0:0)

Bramka: Correa 58

AC Milan: Pepe Reina - Mateo Musacchio, Mattia Caldara (65. Patrick Cutrone), Alessio Romagnoli - Davide Calabria (40. Andrea Conti), Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Diego Laxalt - Suso, Krzysztof Piątek, Samuel Castillejo (58. Hakan Calhanoglu).

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe, Francesco Acrebi, Bastos - Romulo, Sergej Milinković-Savić (15. Marco Parolo), Lucas Leiva, Luis Alberto (85. Milan Badelj), Senad Lulić - Joaquin Correa (74. Felipe Caicedo), Ciro Immobile.

Żółte kartki: Musacchio, Bakayoko - Luiz Felipe, Caicedo.