PŚ w strzelectwie: Triumf Chorwatki Pejcic w karabinie, Nagay szesnasta

Chorwatka Snjezana Pejcic wygrała w Pekinie rywalizację w karabinie na 50 m z trzech postaw zawodów strzeleckiego Pucharu Świata. Agnieszka Nagay (Społem Łódź) była 16.

Pejcic uzyskała 464,0 pkt i wyprzedziła Sang Hee Bae (Korea Południowa) - 459,5 oraz Jeanette Hegg Duestad (Norwegia) - 447,1. Druga z Polek, Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) była w stawce 60 zawodniczek 52.

Nagay w poszczególnych postawach uzyskała: klęcząc 391 pkt, leżąc 393 i stojąc 387, a do uczestnictwa w finale z udziałem ośmiu najlepszych zabrakło jej dwóch punktów.

W pozostałej konkurencji ostatniego dnia zawodów - strzelaniu z pistoletu na 25 m, triumfowała Bułgarka Maria Grozdewa pokonując 36:35 Węgierkę Veronikę Major. W meczu o trzecie miejsce Greczynka Anna Korakaki zwyciężyła 30:25 Niemkę Monikę Karsz.

Natalia Król (Śląsk Wrocław) była 32., Joanna Tomala (Flota Gdynia) 42., a Agata Nowak (Świt Starachowice) 59. Rywalizowało 77 zawodniczek.

W dziesięciu konkurencjach pekińskich zawodów, trzy wygrali strzelcy Indii, dwie Chin oraz po jednej zawodnicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Korei Płd. i Rosji.

Kolejne zawody cyklu rozegrane zostaną w dniach 10-17 maja w Changwon (Korea Płd.) w skeecie i trapie oraz w Monachium 26-30 maja w karabinie i pistolecie.

Do tej pory strzelcy wywalczyli dla Polski dwa miejsca w turnieju Igrzysk XXXII Olimpiady w Tokio w 2020 roku. Zdobywcą pierwszego był Tomasz Bartnik (Legia Warszawa), mistrz świata w karabinie 3x40 strzałów, a drugiego jego koleżanka klubowa Aleksandra Jarmolińska specjalizująca się w skeecie 125.