Zbliża się dzień wyboru gospodarza igrzysk olimpijskich 2026 roku

Inne
Zbliża się dzień wyboru gospodarza igrzysk olimpijskich 2026 roku
fot. PAP

Gospodarz zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku zostanie wybrany 24 czerwca podczas sesji w Genewie - poinformował w komunikacie MKOl. Wybór zostanie dokonany spośród dwóch kandydatur - Sztokholmu i Mediolanu. Sesja MKOl będzie trwać od 19 do 26 czerwca, a w tym czasie w Genewie m.in. zostanie oddana do użytku nowa siedziba organizacji.

Na początku października 2018 roku MKOl oficjalnie zatwierdził trzy kandydatury: Calgary, Sztokholmu oraz Mediolanu wspólnie z Cortina d'Ampezzo. Poparcia MKOl nie uzyskało tureckie Erzurum, a wcześniej z różnych względów wycofały się szwajcarski Sion, Graz/Schladming z Austrii oraz japońskie Sapporo.

 

Miesiąc później odpadła kandydatura Calgary, gdyż Rada Miasta jednogłośnie opowiedziała się - zgodnie z wynikami referendum - za wycofaniem się z ubiegania się o organizację zimowej olimpiady.

 

Od kilku lat MKOl ma poważne kłopoty z wyborem organizatorów igrzysk. Spada zainteresowanie tymi wydarzeniami, gdyż ich rozmiary i koszty związane z przygotowaniem zawodów gwałtownie wzrosły.

 

Organizatorem najbliższych zimowych igrzysk będzie w 2022 roku Pekin.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze