Niesamowity rzut rożny Liverpoolu! Origi zaskoczył Barcelonę (WIDEO)

Liverpool - FC Barcelona 4:0! W 79. minucie gospodarze bardzo sprytnie rozegrali rzut rożny, po którym do siatki trafił Divock Origi. Anfield oszalało.

Chyba nikt nie spodziewał się takiego kataklizmu po tym, jak FC Barcelona wygrała na Camp Nou 3:0. W rewanżu zabrakło przede wszystkim Mohameda Salaha oraz Roberto Firmino, więc jak w takiej sytuacji myśleć o odrobienie takich strat z tak mocnym przeciwnikiem? Mimo to Juergen Klopp w fantastyczny sposób zmotywował swoich piłkarzy, którzy od pierwszej minuty byli niezwykle naładowani energią.

Bardzo szybko gola strzelił Divock Origi, ale do przerwy był to jedyny akcent bramkowy. Od razu po rozpoczęciu drugiej połowy na boisku pojawił się Georginio Wijnaldum, który szybko odwdzięczył się Kloppowi dwoma trafieniami. Po 56. minutach było 3:0, a Liverpool wcale się tym nie zadowolił. Cały czas napierał, a Barcelona nie za bardzo wiedziała, co się dzieje.

Na 11 minut przed końcem wydarzyło się coś niesamowitego. Trent Alexander-Arnold wywalczył rzut rożny, a piłka po wyjściu za linię końcową trafiła w bandę i wróciła na boisku. W tym czasie prawy obrońca miał już przygotowaną futbolówkę do wznowienia gry z rzutu rożnego, gdyż zadbał o to chłopiec do podawania piłek.

Origi szybko wykopał piłkę z powrotem za linię, a Alexander-Arnold bardzo przytomnie wykonał stały fragment.

Sprytnym podaniem znalazł belgijskiego napastnika, który strzałem bez przyjęcia pokonał Marka-Andre ter Stegena. Anfield oszalało, a piłkarze Barcelony byli w szoku. Kompletnie nie spodziewali się, że Alexander-Arnold tak szybko wznowi grę.

Sytuacja w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.