Tottenham wrócił do gry! Dwa gole Lucasa w cztery minuty

Tottenham w rewanżowym półfinale Ligi Mistrzów przegrywał do przerwy 0:2 z Ajaksem Amsterdam. Jednak w cztery minuty odrobił starty za sprawą trafień Lucasa Moury. Na szczególną uwagę zasługuje drugi gol Brazylijczyka, który wykorzystał błąd Lasse Schone po tym, jak ten przeszkodził w skutecznej interwencji Andre Onanie.

Bramkę kontaktową Lucas zdobył w 55. minucie po dwójkowej akcji z Dele Allim. Anglik wyłożył piłkę filigranowemu partnerowi z drużyny. Niespełna 27-latek z dużym spokojem wykończył sytuację sam na sam z Onaną i dał kibicom "Kogutów" nadzieje na finał Champions League.

Trafienie pochodzącego z Sao Paulo skrzydłowego świetnie podziałało na londyńczyków, którzy cztery minut później doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego powstało ogromne zamieszanie w polu karnym gospodarzy, którzy zupełnie się pogubili. Gdy wydawało się, że Onana złapał piłkę w ręce po strzale Fernando Llorente, wtedy Schone utrudnił interwencję bramkarzowi Ajaksu. Kameruńczyk ostatecznie nie utrzymał piłki w rękach i dopadł do niej Lucas. 35-krotny reprezentant "Canarinhos" kapitalnie utrzymał się przy piłce i precyzyjnym uderzeniem, po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W swoim 11. występie w tym sezonie Ligi Mistrzów, Lucas strzelił gola numer trzy i cztery.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.