Bieniek: Jeśli będziemy zdrowi, to sukcesy same przyjdą

Siatkówka

- Sportowo jesteśmy świetnym zespołem, co udowodniliśmy rok temu. Jeśli będziemy zdrowi, to sukcesy same przyjdą - powiedział środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek.

Marta Ćwiertniewicz: Jest Pan nadal młodym, ale jakże doświadczonym już siatkarzem, jeśli chodzi o grę w reprezentacji. Ten napięty terminarz chyba nie jest dla Pana niczym nowym.

 

Mateusz Bieniek: W swoim pierwszym sezonie w reprezentacji brakowało mi jednego tygodnia, by być sześć miesięcy bez przerwy na zgrupowaniach. Kalendarz jest napięty, ale walczymy, żeby go skrócić. Zawsze przyjeżdżam na reprezentację zadowolony i staram się od nowa zbudować swoją pozycję.

 

W Polsce zdobył Pan już wszystko w ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nadszedł czas na debiut w lidze włoskiej. Jest lekki stres przed zmianą ligi? Można go porównać ze tremą przed debiutem w reprezentacji?

 

Wyleczyłem się ze stresu przed meczem. Kiedyś dość mocno mi przeszkadzał i sprawiał, że słabiej grałem. Dziś umiem sobie już z nim radzić.

 

Na pozycji środkowego konkurencja jest coraz większa. Oprócz pojawienia się nowych nazwisk, były również powroty, np. Karola Kłosa. Nie boi się Pan o miejsce w składzie?

 

Uważam, że w reprezentacji powinni grać najlepsi. Zawsze przyjeżdżając na zgrupowanie trzeba ciężko trenować i swoją dobrą grą przekonać trenera, żeby na nas postawił.

 

Czeka Was bardzo trudny sezon wypełniony imprezami. Która z nich będzie dla Pana najważniejsza?

 

Zdecydowanie kwalifikacje do igrzysk. Fajnie byłoby zapewnić sobie awans za pierwszym podejściem. Na drugim miejscu postawiłbym mistrzostwa Europy.

 

Jakie cele stawia Pan przed sobą, a jakie przed drużyną na ten sezon?

 

Chcę, żeby drużyna była zdrowa. Sportowo jesteśmy świetnym zespołem, co udowodniliśmy rok temu. Jeśli będziemy zdrowi, to sukcesy same przyjdą.

Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie