Momenty Ligi Mistrzów: Gol Lucasa na wagę awansu do finału w Madrycie (WIDEO)

Takiego scenariusza nikt się nie spodziewał! Lucas Moura poprowadził Tottenham do finału Ligi Mistrzów. Brazylijski skrzydłowy w półfinałowym meczu z Ajaksem Amsterdam skompletował hat-tricka, a trzecie trafienie zaliczył w 96. minucie spotkania! Tym samym niespełna 27-latek został bohaterem "Kogutów".

Londyńczycy przegrywali już 0:2 do przerwy z Ajaksem i wydawało się, że losy tej rywalizacji są już rozstrzygnięte. Tym bardziej, że w stolicy Anglii przegrali 0:1. Jednak po przerwie podopieczni Mauricio Pochettino wyglądali na zupełnie inną drużyną. Lucas popisał się hat-trickiem, z czego dwa pierwsze gole strzelił w odstępie czterech minut (55. i 59 minucie).

- Trudno mi wytłumaczyć, co teraz czuję. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny... Dumny z drużyny, z kolegów. Tak naprawdę cały czas wierzyliśmy, że to jest możliwe. Daliśmy z siebie wszystko na boisku i zasłużyliśmy na ten moment - powiedział Brazylijczyk.

Gola na wagę awansu, Brazylijczyk wbił w szóstej minucie doliczonego czasu. Andre Onana nie dał rady skutecznie interweniować przy precyzyjnym uderzeniu bohatera londyńczyków, który ma na swoim koncie pięć goli w tej edycji Champions League. - Piłka nożna jest niesamowita, bo to ona daje nam takie momenty. Jestem po prostu przeszczęśliwy. To najlepszy moment w mojej karierze - dodał.

Brazylijski komentator dosłownie oszalał po trzecim golu 35-krotnego reprezentanta "Canarinhos". Gdy po meczu bohater z Amsterdamu zobaczył reakcję rodaków, nie potrafił powstrzymać łez wzruszenia.

Dzięki postawie Moury, Tottenham zagra w decydującym meczu z Liverpoolem. Oznacza to, że po raz siódmy w historii w finale zmierzą się drużyny z tego samego kraju. Ostatnio zdarzyło się to w 2016 roku, kiedy Real Madryt pokonał po rzutach karnych lokalnego rywala - Atletico. Po raz drugi w finale znalazły się dwa zespoły z Anglii. W 2008 roku w Moskwie Manchester United, również po konkursie "jedenastek", wygrał z Chelsea.

Finał Ligi Mistrzów 2018/2019 między Liverpoolem a Tottenhamem już 1 czerwca w Madrycie. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.