Wyjaśniła się przyszłość trenera Atalanty Bergamo

Piłka nożna

Piłkarze Atalanty Bergamo w niedawno zakończonym sezonie osiągnęli wielki sukces, jakim bez wątpienia jest awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów. Zawodnicy od razu zaczęli być łączeni z przenosinami do bogatszych drużyn. Podobnie zresztą jak trener Gian Piero Gasperini, który jednak zostaje w klubie.

- Z ogromną satysfakcją mogę potwierdzić, że współpraca Atalanty z trenerem Gian Piero Gasperinim będzie kontynuowana - powiedział prezydent klubu Antonio Percassi. Włoch w ostatnich tygodniach był łączony z przenosinami do Milanu czy Romy, które poszukują nowych szkoleniowców.

Według medialnych doniesień, Gasperini związał się z obecnym pracodawcą nowym, trzyletnim kontraktem. Za każdy rok pracy ma zarobić około 2 miliony euro. "Corriere dello Sport" donosi, że trener pochodzący z okolic Turynu kilka dni temu odrzucił znacznie lepszą pod względem finansowym ofertę z Romy. 

 

61-latek w Atalancie pracuje od 2016 roku. Awans do Ligi Mistrzów jest jego największym sukcesem w karierze. Wcześniej prowadził między innymi Genoę, Palermo czy Inter. Z ekipy z Mediolanu został zwolniony po zaledwie pięciu spotkaniach.

 

Kibice "La Dea" zastanawiają się teraz nad tym, czy w drużynie uda się zatrzymać wszystkich kluczowych piłkarzy. Josip Ilicić, który był łączony z przenosinami do Napoli, zapowiedział, że zostaje w Bergamo. Wciąż niepewna jest natomiast przyszłość najskuteczniejszego snajpera Atalanty Duvana Zapaty, którym interesują się między innymi kluby z Premier League. 

Działacze trzeciej drużyny poprzedniego sezonu Serie A nie zamierzają ograniczać się tylko do próby zatrzymania aktualnych zawodników w klubie. "Tuttomercatoweb" donosi o zainteresowaniu pomocnikiem Empoli Hamedem Traore. Spadkowicz z Serie A chciałby otrzymać za utalentowanego nastolatka około 15 milionów euro.

 

WYNIKI I TABELA SERIE A

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze