Pochettino: Rzut karny dla Liverpoolu był kluczowym momentem meczu

Tottenham przegrał w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem 0:2. "The Reds" już na samym początku objęli prowadzenie za sprawą trafienia Mohameda Salaha z rzutu karnego. - To był kluczowy moment spotkania - przyznał trener "Spurs" Mauricio Pochettino.

Marcin Lepa: Za wami znakomity sezon. Trzy tygodnie przygotowań do finału, a jedna sytuacja może o wszystkim zdecydować... Tak było?

Mauricio Pochettino: To był kluczowy moment meczu. To było raptem 30 sekund, a Liverpool otrzymał rzut karny. Po chwili padła bramka i plan musiał się zmienić. To dotknęło mój zespół. Graliśmy przeciwko mocnej drużynie. W drugiej połowie staraliśmy się zdominować spotkanie. Byliśmy blisko strzelenia gola i doprowadzenia do remisu.

Jak ważny był fakt, że Liverpool grał w finale w zeszłym roku? Miał doświadczenie...

Może i miał, ale tu nie chodzi o doświadczenie. Daliśmy radę, ale graliśmy przeciwko genialnym piłkarzom. Oni czekali na kontratak, a są bardzo szybcy. Dominowaliśmy w drugiej połowie, ale oczywiście jesteśmy rozczarowani.

Był Pan zaskoczony defensywnym podejściem Liverpoolu?

Liverpool to Liverpool. W tym klubie grają wybitni piłkarze. Mają wielką jakość. My musimy kontynuować swoją pracę.

WYNIKI LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.