Rosjanka szarpnęła siatkę... nogą. Challenge uratował punkt dla Polek (WIDEO)

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Polska - Rosja w Lidze Narodów. Podczas jednej z akcji sędzia przerwał grę dopatrując się błędu dotknięcia siatki u naszych siatkarek. Jak się później okazało siatka rzeczywiście została dotknięta, lecz zahaczyła ją Rosjanka. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie dotknęła jej... nogą.

Przy stanie 18:13 Natalia Mędrzyk przyjęła piłkę na drugą stronę. Rosjanki miały więc idealną okazję na wyprowadzenie kontry. Rozgrywająca zdecydowała się na zagranie obiegnięcia z Jekatieriną Jefimową. Po uderzeniu środkowej arbiter przerwał grę wskazując na błąd dotknięcia siatki przez naszą drużynę.

Polki od razu zasygnalizowały trenerowi Jackowi Nawrockiemu, że nie popełniły błędu. Szkoleniowiec poprosił więc o wideoweryfikację i to się opłaciło. Challenge wykazał, że to Rosjanka dotknęła siatki. Cała akcja była o tyle nietypowa, że Jefimowa szarpnęła dolną taśmę... nogą!

Ostatecznie po niezwykle ciekawym meczu lepsze okazały się Polki wygrywając 3:2. Było to siódme zwycięstwo Biało-Czerwonych w Lidze Narodów.

Cała akcja w załączonym materiale wideo.