Fit Dzik: FFF to świetna inicjatywa. Każdy chce zobaczyć w klatce "zwykłego Kowalskiego"

Sporty walki

- Uważam, że w Polsce powinno być więcej tego typu inicjatyw, co Free Fight Federation. Nie każdy interesuje się przecież sportami walki... Mam wielki szacunek do zawodowych wojowników, za to, co robią i jak ciężko pracują, ale nie każdy kibic tym żyje. Co innego, gdy do klatki wchodzi "zwykły Kowalski". Coś takiego każdy chce oglądać - powiedział po swojej pierwszej walce Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki (0-1).

Hubert Chmielewski: Na początku spytam o wrażenia z walki. Przewaga warunków fizycznych nie okazała się w tym przypadku wystarczająca...

 

Tomasz "Fit Dzik" Łomnicki: Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że Mateusz był lepszy i wygrał zasłużenie. Nie czuję się jednak przegrany, bo zrobiłem swoje i swoje wygrałem. Pokazałem ludziom, że warto zmienić swoje życie, warto walczyć o marzenia i ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o samą walkę, to myślę, że zabrakło mi dwóch może trzech sekund, nie dołożyłem ręki i stało się, jak się stało. Wydaje mi się, że zrobiliśmy niezłe widowisko, a o to w tym wszystkim chodzi.

 

Za Panem spektakularna przemiana fizyczna. Czy to była jedna z wielu walk i zobaczymy Pana niedługo w klatce?

 

Na pewno zamierzam trenować MMA. Po dwóch i pół roku wyszedłem z siłowni, która szczerze mówiąc była dla mnie bardzo monotonna, teraz trenuję w najlepszym klubie w Ostrowie, atmosfera jest super, bardzo dobrze rozumiem się z trenerem i nie zamierzam tego kończyć. Jeżeli będzie taka możliwość, to dalej chcę walczyć. Nie boję się nikogo i wyjdę do każdego, kto podejmie rękawicę.

 

Jak oceniłby Pan wydarzenie, jakim była pierwsza gala FFF?

 

Uważam, że w Polsce powinno być więcej tego typu imprez. Nie każdy interesuje się przecież sportami walki... Mam wielki szacunek do zawodowych wojowników, za to, co robią i jak ciężko pracują, ale nie każdy kibic tym żyje. Co innego, gdy do klatki wchodzi "zwykły Kowalski". Coś takiego każdy chce oglądać.

Hubert Chmielewski, AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie