ME w szermierce: Polskie szpadzistki w komplecie w czołowej "32"

Wszystkie cztery polskie szpadzistki awansowały do czołowej "32" turnieju indywidualnego w szermierczych mistrzostwach Europy w Duesseldorfie.

Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) - najwyżej notowana z Polek, 20. w światowym rankingu - wygrała cztery z pięciu walk grupowych, a w 1/32 finału pokonała Brytyjkę Susan Marię Sicę 15:6.

Z kolei Renata Knapik-Miazga, dwukrotna brązowa medalistka ME, po wygraniu czterech z sześciu pojedynków w eliminacjach grupowych, w pierwszej rundzie fazy pucharowej zwyciężyła Izraelkę Nikol Gavrielko 15:13.

Jej klubowa koleżanka z AZS AWF Kraków Aleksandra Zamachowska w grupie pokonała cztery z pięciu rywalek, a w 1/32 finału okazała się lepsza od Bułgarki Wentisławy Daninskiej, wygrywając 15:12.

Natomiast Barbara Rutz (AZS Wratislavia Wrocław), po odniesieniu pięciu zwycięstw w sześciu walkach grupowych, w pierwszym starciu w eliminacjach bezpośrednich pokonała Hiszpankę Sofię Cisneros 15:6.

Właśnie 23-latka z Wrocławia będzie miała teoretycznie najtrudniejszą przeciwniczkę w 1/16 finału, gdyż trafiła na dwukrotną mistrzynię globu i wicemistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro Włoszkę Rossellę Fiamingo.

Turniej szpadzistek to ostatnia szansa polskich szermierczy na indywidualny medal ME, gdyż w środę walczą w Duesseldorfie również szabliści, ale bez udziału biało-czerwonych. Od czwartku - zmagania drużynowe.