Polska z medalem na mistrzostwach Europy w szermierce!

Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice) awansowała do półfinału turnieju indywidualnego szpadzistek w szermierczych mistrzostwach Europy w Duesseldorfie i zapewniła sobie co najmniej brązowy medal.

Polka, 20. w światowym rankingu, drogę do podium rozpoczęła od wygrania czterech z pięciu walk grupowych. W 1/32 finału pokonała Brytyjkę Susan Marię Sicę 15:6, a później równie pewnie zwyciężyła Rumunkę Biancę Beneę 15:9 i Węgierkę Dorinę Budai 15:6.

W ćwierćfinale jej rywalką była 13. w klasyfikacji szpadzistek Ołena Krywycka. Trzebińska pokonała ją dwa lata temu w półfinale MŚ, z których wróciła ze srebrnym medalem, ale w maju uległa 1/32 finału zawodów Pucharu Świata w Cali.

Tym razem Polka od początku musiała "gonić" wynik. Przegrywała m.in. 4:7, 9:12, ale w końcówce wyrównała na 14:14 i sekundę przed zakończeniem regulaminowego czasu zadała decydujące trafienie.

To pierwszy indywidualny medal ME 30-letniej Trzebińskiej, która w dwóch poprzednich edycjach imprezy tej rangi odpadła w ćwierćfinale.

W wieczornym (godz. 18) półfinale jej rywalką będzie brązowa medalistka ME sprzed pięciu lat Marie-Florence Candassamy. Francuzka w światowym rankingu plasuje się 13 pozycji niż Polka. W 1/16 finału w Duesseldorfie wyeliminowała Renatę Knapik-Miazgę.

Aleksandra Zamachowska (AZS AWF Kraków) była 12., Barbara Rutz (AZS Wratislavia Wrocław) zajęła 19. lokatę, a Knapik Miazga (AZS AWF Kraków - 23).