Polacy już strzelają gole dla rosyjskich klubów. Szymański i Augustyniak z bramkami (WIDEO)

Sebastian Szymański oraz Rafał Augustyniak, którzy latem przenieśli się do klubów z ligi rosyjskiej mają za sobą owocne wejście do nowych drużyn. W piątkowych sparingach obaj pomocnicy strzelili swoje premierowe gole. Szczególnie bramka zdobyta strzałem z dystansu przez Augustyniaka wywarła duże wrażenie na kibicach.

Szymański, który uchodzi za jednego z najbardziej utalentowany polskich piłkarzy, 1 lipca trafił do Dynamo Moskwa. Legia Warszawa na transferze 20-latka zarobiła 5,5 mln euro. Młodzieżowy reprezentant Polski po zakończonych mistrzostwach Europy U-21 dołączył na zgrupowanie nowej drużyny. W piątkowym sparingu gracz pochodzący z Białej Podlaskiej, strzelił gola w wygranym sparingu ze Slovanem Liberec (1:0). Ofensywy pomocnik, który popisał się precyzyjnym strzałem w 54. minucie zakończył kontratak moskiewskiej ekipy.

Z kolei Augustyniak również ma powody do zadowolenia. Jego zespół - Urał Jekaterynburg pokonał czołową rosyjską drużynę - FK Krasnodar (2:0). Polski defensywy pomocnik już w 2. minucie gry, pięknym strzałem z dystansu wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie.

Niespełna 26-letni defensywny pomocnik odebrał piłkę w środkowej strefie boiska, po czym popędził z nią kilka dobrych metrów. Będąc zupełnie nieatakowanym oddał silny i precyzyjny strzał z około 35 metrów. Bramkarz rywali był bez szans przy uderzeniu gracza, za którego Urał zapłacił Miedzi Legnica 500 tysięcy euro.