MMA Polska rośnie w siłę! Znani trenerzy dołączają do stowarzyszenia

Sporty walki

MMA Polska zostało powołane, aby dbać o pozytywny wizerunek MMA, scalić amatorskie środowiska, a także reprezentować środowisko mieszanych sztuk walki w debacie publicznej oraz mediach. Do grona stowarzyszenia dołączyli kolejni uznani na naszym krajowym podwórku trenerzy - Szymon Bońkowski, Mariusz Linke, Łukasz Zaborowski, Paweł Derlacz oraz Piotr Jeleniewski.

Szymon Bońkowski, to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych trenerów w polskim MMA. W branży działa od ponad 15 lat. Jego zawodnicy stoczyli około 300 walk zawodowych i dwa razy tyle amatorskich. Jest współtwórcą klubu Berkut Arrachion Olsztyn, który trzy razy był już wyróżniany nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce. To między innymi pod skrzydłami Bońkowskiego sportowo rozwijali się tacy mistrzowie jak Mamed Khalidov czy Joanna Jędrzejczyk.

 

Bońkowski jest też wielokrotnym medalistą w judo i jiu-jitsu, posiadaczem czarnego pasa w judo, brazylijskim jiu-jitsu i jujutsu. Swoją wiedzę wykorzystuje także w roli sędziego MMA. Ma również wieloletnie doświadczenie w organizacji zawodów amatorskich i zawodowych w tej dyscyplinie, a także w judo oraz grapplingu.

 

Mariusz Linke, jest jednym z prekursorów i prawdziwą legendą brazylijskiego jiu-jitsu w Polsce. Jest też pierwszym Polakiem, który otrzymał czarny pas w tej dyscyplinie sportu. Napisanie o nim jako o wielokrotnym medaliście zawodów BJJ w Polsce i na świecie, to zdecydowanie za mało, bowiem nie sposób nawet wymienić jego wszystkich sportowych sukcesów, które osiągnął podczas mistrzostw Polski, Europy i świata.

 

Linke jest również współtwórcą klubu Berserkers Team i współzałożycielem sieci klubów Linke Gold Team. Poza BJJ z powodzenie walczył także w zawodowym MMA, w którym stoczył aż 16 pojedynków, a jego zwycięska walka z roku 2001 jest uznawana za jedno z pierwszych starć MMA w Polsce.

 

Łukasz Zaborowski, swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki rozpoczął jako zawodnik, z czasem jednak w całości poświęcił się pracy trenerskiej. Jest twórcą łódzkiego klubu Shark Top Team, który w 2016 roku został wyróżniony nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce. Jego podopieczni stoczyli ponad 200 zawodowych pojedynków i jeszcze więcej starć amatorskich, a pod jego skrzydłami trenują takie gwiazdy MMA jak Karolina Kowalkiewicz, która walczyła o pas mistrzowski organizacji UFC oraz Marcin "Polish Zombie" Wrzosek, były mistrz organizacji KSW.

 

Paweł Derlacz, jeden z najlepszych polskich trenerów MMA z wieloletnim doświadczeniem na rynku sportów walki. Jest współtwórcą klubu Berkut Arrachion Olsztyn, który trzy razy był już wyróżniany nagrodą Heraklesa za najlepszy klub MMA w Polsce.

 

Derlacz dysponuje ogromną wiedzą nie tylko z zakresu mieszanych sztuk walki, jest też bowiem trener boksu II klasy oraz instruktorem samoobrony. To między innymi pod jego skrzydłami sportowo rozwijali się tacy mistrzowie jak Mamed Khalidov czy Joanna Jedrzejczyk, ale nie tylko, bowiem Paweł trenuje również tak świetnych zawodników jak: Celiński Karol, Adrian Zieliński, Adam Kowalski i Paweł Kiełek.

 

Piotr Jeleniewski, ze sportami walki związanych jest od 1986 roku, kiedy to sam rozpoczął treningi. Jego początkowa pasja do chińskich sztuk walki dość szybko przerodziła się w pracę z zawodnikami. Pierwsze uprawnienia trenerskie zdobył już w roku 1993. Później zajął się boksem, w którym również uzyskał odpowiednie kwalifikacje trenerskie. Ostatecznie jednak skupił się na MMA, a pod jego skrzydłami trenowali tacy zawodnicy jak: Daniel Omielańczuk, Jan Blachowicz, Marcin Tybura, Łukasz "Juras" Jurkowski, Damian Janikowski czy Mariusz Pudzianowski.

 

Jeleniewski aktualnie swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w pracy trenera w klubie UFC Gym w Dubaju, gdzie skupia się przede wszystkim na amatorskiej części MMA i treningach boksu.

 

O Stowarzyszeniu MMA Polska

 

MMA Polska zajmie się edukacją młodzieży, szkoleniem zawodników i trenerów, zadba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji oraz będzie organizować wiele projektów społecznych. Jako jedyna polska organizacja MMA POLSKA jest zrzeszona w strukturach światowego związku - International Mixed Martial Arts Federation (IMMAF). Tym samy również jako jedyna Organizacja będzie reprezentować polskie MMA na arenie międzynarodowej.

Nadrzędną misją jaka przyświeca Stowarzyszeniu, jest rozwój MMA, jako dyscypliny sportowej. MMA POLSKA odwołuje się przy tym do idei olimpijskiej, idei, w myśl której sport ma łączyć, a nie dzielić. Organizacja będzie promować MMA jako sport dla każdego, niezależnie od pochodzenia, majątku, rasy czy religii. Misją organizacji jest edukacyjna praca u podstaw, która ma służyć minimalizowaniu ryzyka w tej dyscyplinie. Olimpijski duch i rywalizacja w duchu fair play to zasady, które Stowarzyszenie będzie wpajać najmłodszym pokoleniem. W wymiarze długoterminowym, oprócz zindeksowania i scalenia rynku, celem jest wprowadzenie MMA na łono dyscyplin obecnych na Igrzyskach Olimpijskich.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie