MŚ siatkarzy U-21: Pewne zwycięstwo Polaków na rozpoczęcie drugiej fazy

Reprezentacja Polski U-21 pewnie pokonała Maroko 3:0 (25:16, 25:16, 25:11) w meczu drugiej fazy mistrzostw świata. Biało-Czerwoni walczą o miejsca 9-16 w tym turnieju. We wtorek zmierzą się z Tunezją.

Początek spotkania nie zwiastował tak jednostronnego pojedynku. Obie ekipy walczyły punkt za punkt nie ustrzegając się błędów w ataku. Z akcji na akcję Biało-Czerwoni radzili sobie coraz lepiej i wypracowali pięciopunktową przewagę. W końcówce podopieczni Michała Bąkiewicza kilkukrotnie pomylili się, lecz nie przeszkodziło im to odnieść pewnego zwycięstwa 25:16.

Po zmianie stron Polacy zdominowali grę. Doskonale radzili sobie zarówno w przyjęciu, ataku, jak i na zagrywce. Dzięki temu szybko wyszli na prowadzenie (7:2). Zadanie ułatwiali im także Marokańczycy, którzy popełniali dużo niewymuszonych błędów. Druga partia zakończyła się równie wysoką wygraną (25:16).

W ostatnim secie Polacy bardzo szybko uzyskali wysokie prowadzenie 8:3. Z akcji na akcję coraz bardziej widoczna była różnica klas między oba zespołami. Siatkarze Michała Bąkiewicza powiększyli przewagę do 10 punktów (19:9), a potem pewnie wygrali 25:11 w trzecim secie i 3:0 w całym spotkaniu.

Najwięcej punktów: Mateusz Poręba (10), Filip Grygiel (10), Kamil Kosiba (6), Bartłomiej Zawalski (5), Rafał Prokopczuk (3), Jakub Czerwiński (2), Bartosz Firszt (2). Polacy punktowali lepiej od rywali w każdym elemencie.

Polska - Maroko 3:0 (25:16, 25:16, 25:11)

Polska: Rafał Prokopczuk, Bartosz Firszt, Mateusz Poręba, Filip Grygiel, Kamil Kosiba, Bartłomiej Zawalski, Kamil Szymura (L) oraz Jakub Czerwiński
Trener: Michał Bąkiewicz

Maroko: Mohamed Amine Ben Massaoud, Oussama Elazhari, Hamza Ouyachi, Marouane Samih, Ilyas Rhouni Lazaar, Anass Saber, Youssef Marfouk (L), Nourddine Khiati (L) oraz Soufiyan Hazzaoui, Mohcne Souiti, Issam El Bakhir, Bilal Zbakh
Trener: Berma Khalid