UFC: Błachowicz rusza do ofensywy? Wysłał mistrzowi nieśmiałe wyzwanie (WIDEO)

Sporty walki

Jan Błachowicz (24-8, 6 KO, 9 SUB) wrócił już do Polski po gali UFC 239 oraz dwutygodniowym urlopie, który spędził w Stanach Zjednoczonych. Polak w Las Vegas pokonał Luke'a Rockholda i zbliżył się do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. I choć sytuacja w ostatnich dniach w dywizji mocno się skomplikowała, "Cieszyński Książę" nie składa broni! Wysłał nawet wiadomośc do mistrza - Jona Jonesa (25-1-1NC, 10 O, 6 SUB).

Walka na gali UFC 239 była zdecydowanie najważniejszym zwycięstwem w karierze Błachowicza. Zwycięstwo nad byłym mistrzem amerykańskiej organizacji w efektownym stylu przykuło uwagę mediów za oceanem i przybliżyło polskiego zawodnika do pojedynków o najwyższe cele.

 

Wydawało się, że Polak może być jednym z głównych kandydatów do walki o pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Sytuacja w ostatnich dniach jednak mocno się skomplikowała. Podczas gdy Błachowicz podczas zasłużonego urlopy przez dwa tygodnie zwiedzał Stany Zjednoczone, w jego dywizji zostały rozdane bardzo ważne karty.

 

Oficjalnie został ogłoszony pojedynek znajdującego się na fali pięciu wygranych w organizacji Dominicka Reyesa z byłym mistrzem kategorii średniej Chrisem Weidmanem. Starcie być może wyłoni kolejnego pretendenta do tytułu mistrzowskiego. Natomiast amerykańskie media coraz częściej wymieniają osobę Coreya Andersona jako tego, który w najbliższej przyszłości wejdzie do klatki z mistrzem Jonem Jonesem.

 

Sytuacja wygląda dla Polaka na nieco bardziej skomplikowaną. Błachowicz jednak nieśmiale w mediach społecznościowych włączył się do rywalizacji o najwyższe cele. Na Twitterze aktualny czempion zapytał fanów o listopadową galę UFC w Madison Square Garden, a w odpowiedzi znajdziemy także wpis polskiego zawodnika, który zgłosił swoją kandydaturę.

 

Błachowicz nieśmiale włącza się do gry o najwyższe cele? Oby! Cel jest naprawdę blisko, a my dodajemy otuchy i przypominamy Jankowi, że tylko on jest posiadaczem "Legendarnej Polskiej Siły"!

 

 

Transmisja gal UFC na sportowych antenach Polsatu. UFC 240 z walką Krzysztofa Jotko w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport.

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie