Fortuna 1 Liga: Z kompletem punktów już tylko niecieczanie

Piłkarze Bruk-Bet Termaliki Nieciecza jako jedyni mogą się pochwalić kompletem zwycięstw po trzech kolejkach 1. ligi. W sobotę pokonali na własnym stadionie spadkowicza z ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec 2:0.

Bramki zdobyli Słowak Martin Mikovic w 57. minucie oraz Piotr Wlazło w 69. z rzutu karnego.

W Zagłębiu latem doszło do rewolucji. Nowym trenerem został Radosław Mroczkowski, a drużynę wzmocnili m.in. Patryk Małecki oraz Rafał Grzelak. Sosnowiczanie na koncie mają jednak tylko punkt. Wcześniej zremisowali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 i przegrali z Olimpią Grudziądz 0:1.

Grudziądzanie po dwóch kolejkach wyrastali na rewelację rozgrywek, ale w piątek zwycięska seria beniaminka została przerwana. Olimpia, po niesamowitym meczu, uległa u siebie Chojniczance Chojnice 3:5. Po 47 minutach gospodarze przegrywali już 0:3. Między 72. a 78. minutą zdołali doprowadzić do remisu, ale końcówka należała do Chojniczanki, która zdobyła jeszcze dwie bramki.

Autorem jednego z goli dla Olimpii był Omran Haydary. Mający także holenderskie obywatelstwo 21-letni Afgańczyk z czterema trafieniami przewodzi klasyfikacji strzelców.

Dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych meczach udało się odnieść jeszcze tylko jednej drużynie - Radomiakowi Radom. W sobotę beniaminek przegrał jednak na wyjeździe z innym przybyszem z drugiej ligi GKS Bełchatów 0:3.

Bez punktu pozostaje natomiast tylko Chrobry Głogów. Tym razem uległ na wyjeździe Miedzi Legnica 1:2. Gościom w 13. minucie prowadzenie dał Michał Pawlik, ale tuż przed przerwą wyrównał Hiszpan Marquitos. W 86. minucie zwycięstwo Miedzi zapewnił Chorwat Roko Mislov.

Wśród faworytów rozgrywek wymieniana jest też PGE Stal Mielec. W poprzedniej kolejce niespodziewanie tylko zremisowała u siebie z Wigrami Suwałki 1:1 i na koncie ma cztery punkty. W niedzielę zmierzy się na wyjeździe z mającym taki sam dorobek Podbeskidziem.