Nie żyje legendarny, bokserski mistrz świata

Sporty walki
Nie żyje legendarny, bokserski mistrz świata
fot. YouTube

Dwukrotny mistrz świata w wadze półśredniej Jose "Mantequilla" Napoles zmarł w piątek w Meksyku w wieku 79 lat - poinformowała na swojej stronie internetowej WBC, której czempionem był urodzony na Kubie, a po uciecze z "Gorącej Wyspy" reprezentujący Meksyk zawodnik.

Napoles urodził się na Kubie i na początku kariery reprezentował w ringu ten kraj. W 1969 roku otrzymał obywatelstwo Meksyku, do którego uciekł, gdy Fidel Castro wpisał boks zawodowy na listę sportów zakazanych. Łącznie stoczył 88 walk, odniósł 81 zwycięstw i doznał siedmiu porażek. Aż 54 pojedynki zakończył przed czasem.

 

Karierę zakończył w 1975 roku, a piętnaście lat później jego nazwisko trafiło do Światowej Galerii Sław Boksu.

 

- Do samego końca był jednym z najodważniejszych wojowników na świecie. Choć walczył z różnymi chorobami, to i tak brał udział w imprezach federacji WBC, zawsze się uśmiechając. Przyjaciele i fani zawsze podziwiali go jako człowieka i wojownika - napisano we wspomnieniu na stronie internetowej federacji WBC.

 

Kilka lat temu światowe media ujawniły, że były mistrz świata żyje w biedzie. "Mantequilla" od wielu lat poważnie chorował m.in. na cukrzycę i Alzheimera.

np, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze