Prokuratura: We krwi i moczu Kosteckiego nie było narkotyków ani alkoholu

Sporty walki
Prokuratura: We krwi i moczu Kosteckiego nie było narkotyków ani alkoholu
fot. Polsat Sport

Badania toksykologiczne wykluczyły obecność narkotyków i alkoholu we krwi i moczu Dawida Kosteckiego - powiedział w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga prokurator Marcin Saduś.

Saduś poinformował PAP, że do prokuratury wpłynęła opinia biegłych. - W wyniku przeprowadzonych badań toksykologicznych we krwi i w moczu Dawida Kosteckiego nie stwierdzono obecności narkotyków, jak i alkoholu - powiedział Saduś.

 

Do śmierci Dawida Kosteckiego doszło 2 sierpnia nad ranem w celi Aresztu Śledczego Warszawa - Białołęka. Były pięściarz miał się powiesić w łóżku na pętli z prześcieradła przykryty kocem - co zdaniem Służby Więziennej uniemożliwiło natychmiastową reakcję współosadzonych. Jak informowała Służba Więzienna, funkcjonariusze reanimowali mężczyznę do przyjazdu pogotowia ratunkowego. Ekipie pogotowia nie udało się go uratować.

 

Zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok wykluczyła udział w jego śmierci osób trzecich, potwierdzając samobójstwo. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga. W samobójstwo nie wierzy rodzina Kosteckiego.

 

Służba Więzienna powołała specjalną komisję do wyjaśnienia okoliczności śmierci Kosteckiego. Także wstępne ustalenia tego zespołu wykluczają udział osób trzecich.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie