Joshua: Muszę wyeksponować słabości Ruiza

Sporty walki
Joshua: Muszę wyeksponować słabości Ruiza
fot. PAP

Anthony Joshua (22-1, 21 KO) i Andy Ruiz Jr. (33-1, 22 KO) spotkali się w Arabii Saudyjskiej, aby spojrzeć sobie w oczy przed walką rewanżową. Brytyjczyk, który kilka miesięcy temu stracił swoje pasy mistrzowskie na korzyść Meksykanina zabrał głos na temat słabości rywala.

Pierwsze starcie zakończyło się ogromną sensacją. Amerykański sen brytyjskiego pięściarza miał zacząć się od efektownego zwycięstwa, tymczasem zakończył się olbrzymią wtopą, gdy poniósł pierwszą porażkę w karierzę. Joshua lądował na deskach aż czterokrotnie!
 
Rewanż był koniecznością, wynikał też z obowiązkowego zapisku w kontrakcie Joshuy. Ruiz Jr nie był zainteresowany starciem w Wielkiej Brytanii. Walka, której stawką będą należące do "Destroyera" pasy WBA, IBF, WBO oraz IBO wagi ciężkiej, odbędzie się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej.
 
- Mała wpadka nie powinna cię zmieniać. Powinieneś zostać skupiony na tym, kim jesteś. Andy ma pewne zalety, ale też mnóstwo słabości. Muszę je wyeksponować w rewanżu. Gdy po raz pierwszy miałem go na deskach, powinienem być mądrzejszy. Mamy za sobą wymowne spotkanie oko w oko, zegar już tyka - powiedział dla Sky Sports Brytyjczyk.
 
W środę pięściarze spotkali się w Ad-Dirijja, aby rozpocząć promocję grudniowego wydarzenia.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze