ME siatkarzy 2019: Ukraina - Holandia. Relacja i wynik na żywo

Ukraina i Holandia spotkają się w sobotę w meczu grupy D mistrzostw Europy siatkarzy. Dla obu ekip będzie to drugi występ w tegorocznym turnieju. W piątek w Rotterdamie gospodarze nie dali najmniejszych szans Czarnogórze, Ukraińcy pokonali Czechów, ale stracili jednego seta. Podobnie jak występujący w tej samej grupie Polacy, którzy rozpoczęli turniej od zwycięstwa nad Estonią. Relacja i wynik na żywo meczu Ukraina - Holandia na Polsatsport.pl od godziny 16:00.

Swój piąty start w mistrzostwach Europy Ukraińcy rozpoczęli od sprawienia sporej niespodzianki, czyli zwycięstwa nad Czechami. Można je nawet nazwać wyraźnym, choć w jednym secie lepsi byli rywale. W pozostałych podopieczni trenera Ugisa Krastinsa mieli jednak przewagę, pierwszego wygrali do 21, drugiego do 19, a czwartego do 22.

Doskonały mecz rozegrał 21-letni Dmytro Viietskyi, który zdobył 23 punkty, dwa razy popisując się asem serwisowym. Dla tak młodego zawodnika to może być bardzo ważny moment w karierze, jego doskonałe wejście w turniej odbiło się szerokim echem w kraju współgospodarzy mistrzostw.

A właśnie reprezentacja Holandii będzie w sobotę rywalem Ukrainy i "Pomarańczowi" z pewnością zwrócą baczniejszą uwagę na mierzącego 202 cm "młokosa". Sami są zbudowani gładkim zwycięstwem nad Czarnogórą, ekipą debiutującą w mistrzostwach Europy, dla której awans do tego turnieju jest największym sukcesem w historii.

Zwycięstwo gospodarzy nawet przez moment nie było zagrożone, wygrali w setach do 13, 17 i 15. Ekipa Włocha Roberto Piazzy, byłego szkoleniowca Jastrzębskiego Węgla i PGE Skry Bełchatów, też miała swojego bohatera. Został nim 27-letni Nimir Abdel-Aziz, który przed pięcioma laty spędził sezon w zespole ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. W piątek kapitan Holandii zdobył aż 27 punktów, a dziewięć z nich było efektem asów serwisowych.

Po raz ostatni Ukraina i Holandia mierzyły się w ubiegłym sezonie w meczach grupowych Ligi Europejskiej. Oba spotkania były bardzo zacięte, oba kończyły się po tie-breaku. Pierwsze wygrali "Pomarańczowi", drugie ich rywale. W sobotę kibice mogą się spodziewać równie  ekscytującej walki, tym bardziej, że drugie zwycięstwo w grupie zdecydowanie przybliży lepszą ekipę do awansu do kolejnej fazy mistrzostw.

Relacja i wynik na żywo meczu Ukraina - Holandia na Polsatsport.pl od godziny 16:00.