MŚ w zapasach: Wrzesień na 5. miejscu w wadze 57 kg

Sporty walki

Jowita Wrzesień zajęła w kazachskim Nursułtanie piąte miejsce w wadze 57 kg zapaśniczych mistrzostw świata. W walce o brąz Polka przegrała z Białorusinką Iryną Kuraczkiną 0:4.

Mistrzynią globu została Risako Kawai (Japonia) pokonując w finale Ningning Rong (Chiny) 9:6. Brązowe medale przypadły Kuraczkinie i Nigeryjce Odunayo Folsade Adekuoroye.

Podobną lokatę zajęła dzień wcześniej Roksana Zasina (ZTA Zgierz) w wadze 53 kg oraz klasyk Tadeusz Michalik (Sobieski Poznań) w kategorii 97 kg.

Dzięki temu Polska dysponuje jak na razie trzema miejscami w olimpijskich turniejach w Tokio w 2020 roku. W edycji czempionatu globu w Las Vegas w 2015 roku będącym kwalifikacją do igrzysk w Rio de Janeiro biało-czerwoni nie zdobyli żadnego. Osiem miejsc w turnieju w Rio de Janeiro (cztery wolniaków i tyle samo kobiet) zapewnili sobie w późniejszych turniejach kwalifikacyjnych.

Wrzesień w Nursułtanie pokonała w kwalifikacjach Sarę Joannę Lindborg (Szwecja) 4:2, w 1/8 finału Ariannę Carieri (Włochy) 2:1, a ćwierćfinale Giullię Rodriques Penalber de Oliveira (Brazylia) na łopatki. W półfinale uległa późniejszej wicemistrzyni świata Chince Niongning Rong 1:6.