Ranking FIFA kobiet: Polska nadal na 29. miejscu, USA na czele

Piłka nożna
Ranking FIFA kobiet: Polska nadal na 29. miejscu, USA na czele
fot. Cyfrasport

Kobieca reprezentacja Polski zajmuje 29. miejsce w opublikowanym w piątek rankingu Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA). Na tej samej pozycji zespół trenera Miłosza Stępińskiego został sklasyfikowany w poprzednim, lipcowym zestawieniu.

Liderkami pozostały Amerykanki, które niedawno obroniły tytuł mistrzyń świata. Drugie miejsce w rankingu utrzymały Niemki, a trzecie pozostały Holenderki.

 

Polki przygotowują się do kwalifikacji ME. Miały je zacząć wyjazdowym meczem z Czeszkami 3 września. Dzień przed spotkaniem zostało ono - z powodu zatrucia pokarmowego przeciwniczek – przełożone o rok. W tej sytuacji Polki zainaugurują kwalifikacje spotkaniem z Hiszpankami 12 listopada w Lublinie.

 

Wcześniej biało-czerwone rozegrają dwa towarzyskie mecze – 3 października na wyjeździe z Cyprem, a pięć dni później w Kielcach z Brazylią.

 

W grupie rywalami Polek są reprezentacje Hiszpanii, Czech, Azerbejdżanu i Mołdawii. Zwycięzcy grup i trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc awansują bezpośrednio do turnieju finałowego.

 

Pozostałych sześć zespołów z drugich pozycji zagra w barażach o trzy ostatnie przepustki do mistrzostw Europy. Stawkę 16 uczestników uzupełni gospodarz - Anglia.

 

Męska reprezentacja Polski we wrześniowym rankingu FIFA spadła z 20. na 22. lokatę.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze