EBL: Doskonały mecz w Sopocie, Trefl lepszy od Kinga Szczecin

Koszykarze Trefla Sopot od efektownego zwycięstwa rozpoczęli nowy sezon Energa Basket Ligi. W sobotę przed własna publicznością pokonali Kinga Szczecin 90:77 (19:19, 28:17, 27:17, 16:24).

Bardzo aktywny od początku spotkania był Cleveland Melvin i to dzięki niemu King miał małą przewagę. W Treflu z kolei świetnie spisywał się Nana Foulland, dzięki niemu goście nie uciekli sopocianom, którzy w pewnym momencie otrząsnęli się i potrafili zdobyć cztery punkty przewagi po akcji Witalija Kowalenki. Trafienie Melvina sprawiło jednak, że po 10 minutach był remis po 19.

W drugiej kwarcie, po rzucie Jakova Mustapicia, szczecinianie odskoczyli nawet na pięć punktów, ale zespół trenera Marcina Stefańskiego błyskawicznie doprowadzał do wyrównania po "trójce" Łukasza Kolendy. Rozgrywający dodawał sporo energii swojej drużynie, a jego kolejny rzut z dystansu oznaczał sześć punktów przewagi gospodarzy. Po akcji Camerona Ayersa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:36.

Trzecią kwartę Trefl rozpoczął od serii 7:0, a było to możliwe głównie dzięki rzutom Michała Kolendy. Po jego kolejnym zagraniu przewaga wzrastała nawet do 21 punktów! King nie potrafił znaleźć odpowiedzi na świetną grę rywali, miał przede wszystkim spore problemy z konstruowaniem swoich akcji ofensywnych. Po 30 minutach i "trójce" Kowalenki było 74:53.

W ostatniej części meczu sopocianie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a kolejne rzuty Pawła Kikowskiego i Dominika Wilczka nie mogły tego zmienić. W końcówce trener Stefański wprowadzał na parkiet również młodych zawodnik, a jego zespół wygrał ostatecznie 90:77.

Trefl Sopot - King Szczecin 90:77 (19:19, 28:17, 27:17, 16:24).

Trefl Sopot: Carlos Medlock 16, Cameron Ayers 16, Łukasz Kolenda 14, Nana Foulland 13, Michał Kolenda 10, Paweł Leończyk 10, Jeff Roberson 6, Witalij Kowalenko 5, Karol Kamiński 0, Mikołaj Kurpisz 0, Błażej Kulikowski 0, Sebastian Rompa 0.

King Szczecin: Dustin Ware 18, Cleveland Melvin 16, Paweł Kikowski 11, Mateusz Bartosz 7, Dominik Wilczek 6, Thomas Davis 5, Adam Łapeta 5, Ben McCauley 4, Maciej Kucharek 3, Jakov Mustapic 2.