Poważna kontuzja Sancheza. Wróci do gry w przyszłym roku

Kontuzja, której nabawił się Alexis Sanchez podczas towarzyskiego meczu reprezentacji Chile z Kolumbią (0:0), okazała się poważniejsza, niż pierwotnie się wydawało. Napastnik Interu Mediolan do treningów wróci dopiero w 2020 roku.

30-latek musi poddać się operacji w związku z kontuzją stawu skokowego. Oznacza to, że czeka go około trzymiesięczna przerwa. W tym roku nie zobaczymy więc już Sancheza na boiskach włoskiej ekstraklasy.

Sanchez przeniósł się do Interu na zasadzie wypożyczenia z Manchesteru United w sierpniu tego roku. Jak na razie w barwach ekipy z Mediolanu rozegrał cztery mecze, w których strzelił jednego gola i zanotował tyle samo asyst. W spotkaniu przeciwko Sampdorii (3:1) na początku drugiej połowy zobaczył czerwoną kartkę, przez co nie mógł zagrać w następnej kolejce z Juventusem (1:2).

Znacznie bardziej okazale wygląda bilans napastnika w reprezentacji Chile. W barwach drużyny narodowej rozegrał już 131 meczów, w których zdobył 43 bramki. W kadrze zadebiutował jako nastolatek w 2006 roku w towarzyskim spotkaniu z Nową Zelandią (1:0).