Krispol 1. Liga siatkarzy: Czwarte zwycięstwo Lechii Tomaszów Mazowiecki

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:13, 13:25, 25:20) w pierwszym meczu 6. kolejki Krispol 1. Ligi. To czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Bartłomieja Rebzdy na zapleczu PlusLigi.

Było to starcie zespołów mających w składach kilku doświadczonych zawodników. To m.in. Serhij Kapelus po stronie BBTS i Bartłomiej Neroj w ekipie Lechii. Gospodarze przed rozpoczęciem meczu zajmowali siódme miejsce. Rywale z Bielska-Białej plasowali się o trzy lokaty niżej.

Premierowa odsłona była niezwykle wyrównana. Walka punkt za punkt trwała od początku do samego końca. W ostatniej akcji błąd w ataku popełnił Michał Żuk i to pozwoliło siatkarzom Lechii wyjść na prowadzenie. W drugiej partii przewaga siatkarzy Bartłomieja Rebzdy uwidoczniła się na samym początku. W pewnym momencie wynosiła aż 12 punktów (20:8)! Set potrwał zaledwie 22 minuty i zakończył się wysokim zwycięstwem Lechii 25:13.

Po tak sromotnej porażce wydawało się, że bielszczanie już się nie podniosą. Stało się jednak inaczej. Postawieni pod ścianą przyjezdni znakomicie rozpoczęli trzecią partię. Szybko uzyskali czteropunktowe prowadzenie (8:4), które z akcji na akcję się powiększało. Jak się później okazało sytuacja odwróciła się i tym razem to siatkarze z Bielska-Białej wygrali 25:13 i przedłużyli losy spotkania, jednak nie na długo. W czwartej partii podrażnieni siatkarze Lechii nie pozwolili rywalom na wiele i zakończyli spotkanie wygrywając w ostatniej partii 25:20.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:23, 25:13, 13:25, 25:20)

MVP: Bartłomiej Neroj

Terminarz 6. kolejki Krispol 1. Ligi siatkarzy:

2019-10-19: SMS PZPS I Spała - AZS AGH Kraków (sobota, godzina 18:00)
2019-10-19: Mickiewicz Kluczbork - SPS Chrobry Głogów (sobota, godzina 18:00)
2019-10-19: ZAKSA Strzelce Opolskie - MCKiS Jaworzno (sobota, godzina 19:00)
2019-10-19: LUK Politechnika Lublin - KFC Gwardia Wrocław (sobota, godzina 18:00)
2019-10-19: Stal Nysa S.A.- KPS Siedlce (sobota, godzina 18:00)
2019-10-19: APP Krispol Września - Exact Systems Norwid Częstochowa (sobota, godzina 17:00)