Milik bohaterem Napoli! Strzelił dwa gole w "polskim" meczu

Arkadiusz Milik został bohaterem meczu 8. kolejki Serie A SSC Napoli - Hellas Werona! Reprezentant Polski strzelił dwa gole, dzięki czemu jego drużyna wywalczyła komplet punktów.

Piłkarze SSC Napoli uchodzili za faworyta sobotniego spotkania. Przemawiała za nimi także historia. Wystarczy wspomnieć, że wygrali pięć ostatnich spotkań z drużyną z Werony, tracąc przy tym zaledwie jednego gola.

Na boisku od początku pojawiło się dwóch Polaków. Oprócz Milika, był to Mariusz Stępiński w barwach Hellasu Werona. Na ławce gospodarzy znalazł się Piotr Zieliński, natomiast gości - Paweł Dawidowicz.

Początkowo groźniejsze były akcje przyjezdnych. Stępiński, który cały czas czeka na pierwsze trafienie w nowym klubie, w 24. minucie umieścił piłkę w siatce, jednak sędzia nie uznał gola. Asystent już wcześniej sygnalizował spalonego.

Minęło kilka minut i kibice doczekali się gola. Bramkę zdobył Milik, dla którego było to premierowe trafienie w tym sezonie Serie A. Po dobrym dośrodkowanie z lewej strony Fabiana Ruiza Polak uprzedził obrońców i z kilku metrów pokonał bramkarza. Co ciekawe, Milik poprzedniego gola w Serie A strzelił 14 kwietnia w meczu z innym klubem z Werony, czyli Chievo (3:1).

Po przerwie znów w głównej roli wystąpił Milik. W 67. minucie Lorenzo Insigne zdecydował się na strzał z rzutu wolnego, jednak po drodze polski napastnik dostawił nogę i zaskoczył bramkarza Marco Silvestrego. W końcówce szansę miał jeszcze Dries Mertens, ale trafił w słupek. Ostatecznie, SSC Napoli wygrało 2:0.

Milik grał do 81. minuty, natomiast Stępiński opuścił plac gry po godzinie. W międzyczasie, w 65. minucie, na boisku pojawił się Piotr Zieliński i pod koniec spotkania zobaczył żółtą kartkę.

SSC Napoli - Hellas Werona 2:0 (1:0)
Bramki: Arkadiusz Milik 37, 67

Mecze Serie A można oglądać na kanałach Eleven Sports.