CF: Jaki jest sens sprowadzania obcokrajowców? "Uzupełniajmy skład Polakami!"

Piłka nożna

Od dłuższego czasu eksperci zastanawiają się nad rolą piłkarzy zagranicznych w polskich ligach. Nie wszyscy są przecież postaciami wiodącymi w swoich zespołach, a często zabierają miejsce młodym Polakom, którzy mogliby zdobywać doświadczenie. - Kiedy słyszę, że obcokrajowiec ma być uzupełnieniem to zastanawiam się po co? Uzupełniajmy skład Polakami! - zaapelował Roman Kołtoń.

Cezary Kowalski wywołał do odpowiedzi gościa magazynu Cafe Futbol Artura Płatka. Tematem było wypieranie młodych, perspektywicznych polskich zawodników przez obcokrajowców. Były piłkarz m.in. Górnika Zabrze, a obecnie koordynator pionu sportowego tej drużyny jako przykład przywołał właśnie klub z Górnego Śląska.

 

- Ściągnęliśmy kilku obcokrajowców, ale nie jest tak, że oni muszą grać, bo ktoś ich zakontraktował. Jeśli młody Daniel Ściślak będzie lepszy od Alasanaa Manneha, to będzie grał Ściślak. Chcemy wygrywać mecze, więc mając możliwość ściągnięcia ciekawego chłopaka z zagranicy, będziemy to robić, jeśli nie będziemy mieli dobrego polskiego odpowiednika - powiedział.

 

Tomasz Hajto zwrócił również uwagę na aspekt finansowy. - Ceny za młodego Polaka poszły diametralnie do góry. Nie chodzi tylko o zarobki, ale także o sumę odstępnego i inne koszty - stwierdził.

 

Zagraniczni piłkarze nie zawsze są kluczowymi postaciami swoich zespołów. Często spędzają czas na ławce rezerwowych, a wtedy nasuwa się pytanie, jaki jest sens sprowadzania takich graczy. Takie wnioski wysnuł Roman Kołtoń.

 

- Kiedy słyszę, że obcokrajowiec ma być uzupełnieniem to zastanawiam się po co? Uzupełniajmy skład Polakami! - zaapelował.

 

Fragment dyskusji z magazynu Cafe Futbol w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze