PlusLiga: Dwie czerwone kartki! "Po meczu składam protest, niech się pan uczy"

Spotkanie 3. kolejki PlusLigi Asseco Resovia – Indykpol AZS Olsztyn (1:3) przyniosło sporo emocji, niestety nie tylko sportowych. Sędzia Bogumił Sikora pokazał dwie czerwone kartki – w trzecim secie Pawłowi Woickiemu, a w czwartym Grzegorzowi Kosokowi.

Na początku trzeciej partii olsztynianie poprosili o weryfikację akcji, w której sędziowie dopatrzyli się błędu Wojciecha Żalińskiego. Wynik nie uległ jednak zmianie, co siatkarze Indykpolu AZS skwitowali śmiechem. Z głównym arbitrem próbował jeszcze dyskutować Woicki (do czego, jako kapitan, miał prawo). Po chwili zobaczył czerwoną kartkę, co oznaczało dla gości stratę punktu. Ta decyzja rozzłościła rozgrywającego ekipy z Olsztyna

Po meczu składam protest... Niech się pan najpierw uczy, a nie sędziuje – powiedział Woicki do arbitra.

Jak się później okazało, nie była to jedyna czerwona kartka w tym meczu. W czwartym secie Kosok kwestionował zagranie Seyeda i za dyskusje z arbitrem również został ukarany czerwoną kartką. W tej statystyce był więc remis 1–1, ale spotkanie na Podpromiu wygrali ostatecznie olsztynianie.

Czy arbiter miał rację, surowo karząc siatkarzy? Obie sytuacje w załączonym materiale wideo.