Magazyn Fortuna 1 Ligi: Warta wróciła na fotel lidera. Transmisja na Polsatsport.pl

16. kolejka Fortuna 1 Ligi okazała się udana m.in. dla Warty Poznań, która wróciła na fotel lidera. Powody do zadowolenia ma również GKS Bełchatów, który wygrał pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Z trzech punktów cieszyli się także gracze Miedzi Legnica i Podbeskidzia Bielsko-Biała. Na dole tabeli Wigry Suwałki i Chrobry Głogów w meczu o "sześć punktów" podzieliły się punktami. Transmisja magazynu na Polsatsport.pl.

W niedzielnym meczu drugi remis w tym sezonie zanotowała Stal Mielec, która na własnym stadionie podzieliła się punktami z Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarze z pewnością po wygraniu z Pogonią Szczecin w Pucharze Polski liczyli na to, że podobna sztuka uda się także w lidze. Obie drużyny jednak z pewnością odczuwają niedosyt.

Kapitalny mecz odbył się w Legnicy, gdzie miejscowa Miedź podejmowała ówczesnego lidera Radomiaka Radom. Spadkowicz z Ekstraklasy bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Gospodarze byli bardzo skuteczni i na przerwę schodzili z trzybramkowym prowadzeniem! Radomiak od początku drugiej połowy ruszył do ataków, ale goście nie potrafili pokonać Łukasza Załuski. Dodatkowo to Miedź miała rzut karny na 4:0, jednak Henrik Ojamaa nie trafił w światło bramki. Beniaminek za wszelką cenę chciał odrobić straty, ale pierwszego gola udało się zdobyć dopiero w 87. minucie i trzy punkty zostały w Legnicy.

Na pozycję wicelidera Fortuna 1 Ligi awansowało Podbeskidzie Bielsko-Biała. Jednak zwycięstwo "Góralom" w meczu z Sandecją Nowy Sącz nie przyszło łatwo. To goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Podopieczni Krzysztofa Brede do wyrównania doprowadzili jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie Podbeskidzie było skuteczniejsze pod polem karnym i na listę strzelców wpisali się jeszcze Bartosz Jaroch i Karol Danielak.

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi od godziny 20:00 na Polsatsport.pl. Premiera w Polsacie Sport o godz. 23:05.