EBL: Śnieg bohaterem Stargardu, Spójnia wygrała z Legią

Akcja Tomasza Śniega zapewniła PGE Spójni Stargard zwycięstwo nad Legią Warszawa 71:69 (12:16, 23:15, 20:15, 16:23) w ostatnim sobotnim meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi. Niewiele brakowało, by kibice obejrzeli dogrywkę, goście sukcesywnie odrabiali straty i tuż przed końcem meczu doprowadzili do remisu. To jednak gracze Spójni cieszyli się z czwartej w sezonie wygranej, Legia pozostaje z dwoma zwycięstwami.

Zespół trenera Jacka Winnickiego całkiem nieźle rozpoczął to spotkanie. Szczególnie w obronie. Po późniejszych trafieniach Darnella Jacksona oraz Tomasza Śniega gospodarze prowadzili 11:4. Legia długo szukała rytmu w ataku, ale pomogli w tym Michał Michalak oraz Filip Matczak. Dzięki akcji tego ostatniego po 10 minutach to goście prowadzili 16:12.

W drugiej kwarcie gospodarze szybko doprowadzili do wyrównania, a później zdobywali przewagę dzięki "trójkom" Adama Brenka i Jokubasa Gintvainisa. Do ataku włączył się również Raymond Cowels, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:31.

Na początku trzeciej kwarty zespół ze Stargardu uciekł na siedem punktów, ale goście szybko się zbliżali, w czym bardzo pomagał Romaric Belemene. Sytuację PGE Spójni uspokoili ponownie Śnieg i Kacper Młynarski, a m.in. dzięki Cowelsowi po 30 minutach było już 55:46.

W czwartej kwarcie Michalak robił wszystko, aby jeszcze poprawić wynik na korzyść Legii, ale to było za mało. Zaczął mu jednak pomagać Matczak, a dzięki akcji Milana Milovanovicia ekipa z Warszawy przegrywała zaledwie jednym punktem. Ten sam zawodnik minutę przed końcem doprowadził do remisu. Bohaterem został jednak Śnieg. To dzięki jego indywidualnej akcji stargardzianie zwyciężyli 71:69.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Cowels z 16 punktami. W Legii 25 punktów i osiem asyst zanotował Michalak.

PGE Spójnia Stargard - Legia Warszawa 71:69 (12:16, 23:15, 20:15, 16:23)

PGE Spójnia Stargard: Raymond Cowels 16, Tomasz Śnieg 12, Tony Bishop 10, Jokubas Gintvainis 10, Darnell Jackson 7, Peter Olisemeka 7, Bartosz Bochno 3, Adam Brenk 3, Kacper Młynarski 3.

Legia Warszawa: Michał Michalak 25, Milan Milovanovic 15, Filip Matczak 13, Romaric Belemene 8, Drew Brandon 4, Michael Finke 2, Adam Linowski 2, Dawid Sączewski 0, Patryk Nowerski 0, Jakub Nizioł 0.