Szymanowski: Jestem piłkarzem spełnionym

Piłka nożna

Na dwóch Igrzyskach zdobyłem złoty i srebrny medal, dwukrotnie grałem na mistrzostwach świata, zająłem tam trzecie miejsce. Jestem spełnionym piłkarzem – powiedział były reprezentant Polski Antoni Szymanowski, który znalazł się w jedenastce stulecia PZPN.

Dlaczego w jedenastce stulecia PZPN trafił pan na lewą obronę?

 

Widocznie nie byłem na tyle dobry, aby trafić na prawą. Powiem tak: byłem uniwersalnym zawodnikiem. Grałem na prawej defensywie, kiedy była taka konieczność grałem na lewej, grałem także na stoperze. Uważam więc, że na tej lewej stronie też mogę być wystawiony.

 

Przetarł pan szlaki, bo dziś takich piłkarzy jest wielu, na przykład Bartosz Bereszyński.

 

Jeśli tak, to jest to prawdą. Trenerzy mają różne koncepcje. Czasami grę na innej pozycji powierzają zawodnikom, którzy mogą to zrobić. Widocznie mieli do mnie zaufanie. W moim przypadku korzystał z takiej możliwości i Kazimierz Górski, i Jacek Gmoch. Natomiast cieszę się, że jestem w jedenastce stulecia. To podsumowanie całej działalności człowieka w piłce nożnej.

 

Dziś można powiedzieć, że jest pan spełniony jako sportowiec?

 

Zdecydowanie tak. Byłem na czterech turniejach „wielkoszlemowych”: na dwóch Igrzyskach zdobyłem złoty i srebrny medal, dwukrotnie grałem na mistrzostwach świata, zająłem tam trzecie miejsce. Graliśmy ze świetnymi zespołami. Myślę więc, że tak – jestem spełnionym piłkarzem.

Marcin Feddek, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze