FFF 2: Trybson w opałach? Kostrzewa imponuje formą! (WIDEO)

Sporty walki

W jednej z głównych walk gali FFF 2 Paweł "Trybson" Trybała zmierzy się z debiutującym w organizacji byłym piłkarzem ręcznym Damianem Kostrzewą. Zmiana profesji nie bywa czasami prosta, ale szczypiornista na macie sportów walki czuje się jak ryba w wodzie. Zobaczcie fragmenty treningu Kostrzewy!

Były piłkarz ręczny reprezentacji Polski ma już na swoim koncie jedną zawodową walkę, a 21 grudnia zadebiutuje w organizacji FFF. W debiutanckiej walce były zawodnik takich klubów jak Vive Kielce, Stal Mielec i Wybrzeże Gdańsk błyskawicznie znokautował Piotra Czapiewskiego już w drugiej minucie pierwszej rundy. Co zmieniło się przez ostatnie kilka miesięcy u Kostrzewy?

 

- Zrobił przede wszystkim progres w parterze. W stójce idzie mu łatwiej. Ma pamięć do tego typu ruchu ze względu na doświadczenia z poprzednią dziedziną sportu, czyli piłką ręczną. Pracę na nogach ma zakodowaną. Skupiliśmy się na poprawieniu parteru i efekty są naprawdę zadowalające - dodaje Marcin Pionke trener współpracujący z Kostrzewą.

 

Na drugiej odsłonie FFF były piłkarz ręczny zmierzy się ze zwycięzcą starcia wieczoru poprzedniej gali Pawłem „Trybsonem” Trybałą. Doświadczenie w sportach walki będzie zdecydowanie po stronie 28-latek z Torunia, który ma na swoim koncie już osiem pojedynków, ale sztab szkoleniowy Kostrzewy jest pełny nadziei przed nadchodzącą walką.

 

- Damian polepszył praktycznie każdy aspekt dotyczący sportów walki. Na początku miałem sporo obaw, jeśli chodzi o ten pojedynek. Teraz jestem bardzo spokojny. Jestem przekonany, że da dobrą walkę, a o wynik musi powalczyć sam - mówi trener Marcin Brzostek.

 

Kostrzewa nie ma wątpliwości, że praca na treningach przyniesie efekty już w sobotę podczas FFF 2.

 

- Wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Pokażemy, że siła znad morza może zmieść centralną Polskę - przekonuje Kostrzewa.

 

Bilety na FFF 2 już w sprzedaży na ebilet.pl oraz abilet.pl!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie