Daniel Dubois - nowa siła w wadze ciężkiej?

Sporty walki
Daniel Dubois - nowa siła w wadze ciężkiej?
Fot. PAP

Czy Daniel Dubois (14-0, 13 KO) podbije wkrótce wagę ciężką? Siła ciosu 22-latka z Londynu robi wrażenie. Na Boże Narodzenie, w najnowszym odcinku "Z narożnika PG", Przemysław Garczarczyk oddaje głos Adamowi Kownackiemu oraz komentującym najważniejsze wydarzenia weekendu kolegom z ESPN oraz magazynu "Ring"

Adam Kownacki: "Ciągle czekam":  W swoim vlogu, najlepszy polski pięściarz i najwyżej sklasyfikowany w światowych rankingach wagi ciężkiej informuje o tym, że ciągle czeka zarówno na datę jak i nazwisko potencjalnego rywala. "Czekam na to, co stanie się z pasem IBF" - mówi Babyface, sklasyfikowany obecnie na pierwszym miejscu wśród pretendentów do walki o pas tej organizacji.

 

Czy Kownacki (20-0, 15 KO) dostanie szansę, przekonamy się dopiero po 11 stycznia 2020 roku, terminie wyznaczonym przez International Boxing Federation na zakończenie rozmów pomiędzy aktualnym mistrzem tej organizacji czyli Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) oraz oficjalnym challengerem - Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO). Niestety, czekanie na konkrety może to potrwać nawet dłużej, bowiem jeśli strony nie osiągną porozumienia, może dojść do przetargu pomiędzy zespołami Anglika i Bułgara.

 

Dan Rafael, ESPN: "Chętnie zobaczę Harrison-Charlo 3, ale Chaveza Jr już nie". "Po dwóch interesujących, wyrównanych walkach mistrzowskich (pomiędzy Jermellem Charlo i Tony Harrisonem) jest 1:1. Według mnie, przełamująca ten remis trzecia walka jest czymś naturalnym, szczególnie, jeśli Charlo nie otrzyma unifikacyjnej walki  ze zwycięzcą pojedynku Julian Williams - Jeison Rosario" - pisze pięściarski felietonista "ESPN".

 

Rafael nie ma natomiast żadnych wątpliwości, kogo już nie chce widzieć na ringu: "Chavez Jr jest od zawsze traktowany w sposób specjalny, bo kibice kochają jego ojca, legendę boksu...jak długo to potrwa, po kolejnej kompromitacji, dopiero się przekonamy. (...) Chavez Jr walczył dobrze przez dwie rundy, później się zmęczył i stracił chęć do boksu po piątej rundzie, odmawiając kontynuowania pojedynku. Powiedział, że to ze względu na pęknięty nos spowodowany nieistniejącymi faulami i miał czelność żądać rewanżu! Niech skończy karierę i jakoś ułoży swoje życie".

 

Tom Gray, Ring Magazine: "Dubois to zagrożenie dla każdego w wadze ciężkiej". Zaledwie 22-letni Daniel Dubois (14-0, 13 KO) już ugruntował swoją pozycję, jako największy talent wagi ciężkiej ostatnich lat, bez problemu nokautując w drugiej rundzie Japończyka Kyotaro Fujimoto. Jak dobry jest już dziś pięściarz noszący przydomek "Dynamit"?

 

"Dubois może walczyć w 2020 roku o tytuł mistrza Europy albo o tytuły mistrza świata. Londyńczyk już teraz jest w światowych rankingach, a jego siła ciosu czyni go groźnym dla każdego w kategorii ciężkiej. Frank Warren, który promuje zarówno Dubois, jak niepokonanego srebrnego medalistę olimpijskiego Joe Joyce (10-0, 9 KO), chce zrobić ich pojedynek w 2020 roku - to byłaby bardzo ważna walka dla brytyjskiego boksu". Warto dodać, że Warren ma też zamiar "jak najszybciej" doprowadzić do walki Dubois - Joshua, mając nadzieję doprowadzenia "Dynamitu" do miana obowiązkowego pretendenta do jednego z trzech pasów, które ma Joshua.

Przemysław Garczarczyk z USA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze