Kownacki jednak z innym rywalem? Walka z Heleniusem blisko finalizacji

Sporty walki
Kownacki jednak z innym rywalem? Walka z Heleniusem blisko finalizacji
fot. PAP

Wydawało się, że kolejnym rywalem Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) będzie Dominic Breazeale. Prawdopodobnie jednak nie on, a Robert Helenius (29-3, 18 KO) zmierzy się z Polakiem. Do walki ma dojść 7 marca na Brooklynie.

Na początku stycznia dowiedzieliśmy się o miejsce i dacie kolejnego pojedynku "Babyface'a". Niewiadoma dotyczyła "tylko" kolejnego rywala. Najwięcej mówiło się o Breazeale'u. Amerykanin to były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, który ciągle chce się liczyć w walce o najwyższe cele. Dla obu zawodników byłaby to wielka szansa na ugruntowanie swojej pozycji w królewskiej kategorii.

 

Choć obaj chcieli takiego starcia, to prawdopodobnie na razie będą musieli obejść się smakiem. Rywalem Polaka ma być bowiem ktoś inny. Portal "boxingscene.com" informuje, że wybór padł na Roberta Heleniusa - byłego mistrza Europy. Fin już w zeszłym roku był przymierzany do Kownackiego, jednak ostatecznie wybór padł na Chrisa Arreolę.

 

Jak blisko jest tej walki? Według raportów, do oficjalnego ogłoszenia brakuje już tylko zgody telewizji FOX.

 

Przed Heleniusem rozważano jeszcze kandydaturę Christiana Hammera. Z kolei Fin miał otrzymać ofertę walki z Josephem Parkerem, którą odrzucił.

 

Kownacki ostatni pojedynek stoczył 3 sierpnia 2019 roku, wygrywając z Chrisem Arreolą (38-6-1, 33 KO). W swojej karierze pokonał także m.in. Charlesa Martina (27-2-1, 24 KO) czy Geralda Washingtona (20-3-1, 13 KO).

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze