Piłkarki Medyka Konin przegrały 0:6... z 16-latkami

Piłka nożna
Piłkarki Medyka Konin przegrały 0:6... z 16-latkami
fot. Facebook

Medyk Konin, czyli czołowa drużyna piłkarskiej Ekstraligi kobiet przegrał w sparingu z Górnikiem Konin 0:6. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że "Medyczki" mierzyły się z chłopcami z rocznika 2004.

Medyk Konin był przez lata najlepszą drużyna w Polsce. W latach 2014-2017 czterokrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a także reprezentował nasz kraj w rozgrywkach europejskich. Hegemonię zespołu z Wielkopolski przerwały dopiero zawodniczki Górnika Łęczna, które w 2018 i 2019 roku wygrywały Ekstraligę.

 

W obecnych rozgrywkach Medyk zajmuje drugą pozycję i ma osiem punktów straty do ekipy z Łęcznej. Sezon wraca na przełomie lutego i marca, ale "Medyczki" już zaczęły okres przygotowawczy.

 

W jednym z meczów towarzyskich podopieczne Romana Jaszczaka zmierzyły się z męską drużyną Górnika Konin. Chłopcy z rocznika 2004, a więc w większości jeszcze 15-latkowie zdominowali rywalki i wygrali 6:0. Dla piłkarzy Damiana Tylaka był to pierwszy sparing w tym roku.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w 2016 roku, kiedy to żeńska reprezentacja Australii uległa 0:7 zespołowi Newcastle Jets U-15.

 

Medyk Konin - Górnik Konin 0:6 (0:3)
Bramki: Adam Gaca 3, Aleksander Wieroński 19, Fabian Sieradzki 40, Szymon Szofer 60, Kacper Szurgot 68, 84

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze