Real Madryt pokonał Sevillę. Casemiro bohaterem

W najciekawiej zapowiadającym się meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy piłkarze Realu Madryt wygrali na własnym stadionie z Sevillą 2:1. Obie bramki dla "Królewskich" zdobył Casemiro, a dla gości trafił Luuk De Jong.

Wszystkie bramki kibice zobaczyli w drugiej połowie. W 57. minucie Casemiro dał prowadzenie gospodarzom, sprytnie przerzucając piłkę nad bramkarzem rywali Tomasem Vaclikiem. W 64. ładnym strzałem z linii pola karnego wyrównał Luuk De Jong. Remis na tablicy wyników widniał jednak tylko pięć minut. Wynik Casemiro ustalił uderzeniem głową z pięciu metrów.

Spotkanie mogło potoczyć się inaczej, gdyby sędzia uznał gola zdobytego przez Sevillę w pierwszej połowie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafił De Jong, ale arbiter dopatrzył się faulu jego kolegi z drużyny Nemanji Gudelja na obrońcy Realu Ederze Militao.

Real awansował na pierwsze miejsce w tabeli, ale prowadzenie może stracić w niedzielę. Tego dnia pod wodzą nowego trenera Barcelona podejmie Granadę. Quique Setien objął "Dumę Katalonii" na początku tego tygodnia. Zastąpił Ernesto Valverde, który stracił posadę po porażce z Atletico Madryt w półfinale Superpucharu Hiszpanii.