Puchar Włoch: SSC Napoli w półfinale. Piękny rajd Insigne i asysta Zielińskiego

SSC Napoli wyeliminowało w ćwierćfinale Pucharu Włoch, obrońcę trofeum - Lazio. Neapolitańczycy pokonali czołową drużynę tego sezonu w Serie A 1:0. Skromne zwycięstwo, które dało awans do półfinału podopiecznym Gennaro Gattuso, zapewnił gospodarzom Lorenzo Insigne, któremu asystował Piotr Zieliński. Polski pomocnik oraz Arkadiusz Milik rozegrali całe spotkanie w barwach zwycięskiego zespołu.

Mecz w Neapolu od początku był niezwykle interesujący. Już w 2. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Insigne, któremu asystował Zieliński. Filigranowy Włoch popisał się kapitalnym rajdem i z bliskiej odległości pokonał rozpaczliwie interweniującego Thomasa Strakoshę.

Szybko stracony gol nie załamał gości, którzy mogli bardzo szybko wyrównać. W 8. minucie Elseid Hysaj sfaulował w polu karnym Felipe Caicedo i sędzia podyktował "jedenastkę". Do stałego fragmentu gry podszedł super strzelec Lazio - Ciro Immobile, ale lider klasyfikacji strzelców Serie A fatalnie przestrzelił. Niespełna 30-latek poślizgnął się i to wydatnie wpłynęło na jakość jego strzału.

W 19. minucie Hysaj został ukarany drugą żółtą kartką za faul taktyczny. Tym razem albański obrońca sfaulował Immobile i arbiter usunął go z boiska. Sześć minut później szanse się wyrównały, gdyż Lucas Leiva dopuścił się przewinienia na Zielińskim. Za to nieprzepisowe zagranie sędzia ukarał brazylijskiego pomocnika Lazio żółtą kartką, jednak jego protesty sprawiły, że Davide Massa natychmiast "wlepił" mu drugi kartonik za niesportowe zachowanie.

Po przerwie Lazio szukało swoich szans, aby doprowadzić do wyrównania. Jednak rzymianie byli nieskuteczni pod bramką Davida Ospiny. Z kolei SSC Napoli rozsądnie się broniło, a poza tym kilka razy było blisko strzelenia drugiego gola. W 71. minucie od krok od zdobycia swojej pierwszej bramki w tej edycji Pucharu Włoch był Milik. Uderzenie głową polskiego napastnika zatrzymało się jednak na słupku bramki Lazio.

W 84. minucie przyjezdni byli blisko wyrównania, ale w doskonałej sytuacji pomylił się Immobile. Włoski snajper trafił w poprzeczkę. Dwie minut później to SSC Napoli mogło skarcić gości, ale próba Mario Ruiego zatrzymała się na spojeniu. W 88. minucie piłkę do siatki w końcu skierował Francesco Acerbi, ale obrońca Lazio znajdował się na spalonym.

Sędzia Massa do spotkania doliczył pięć minut, ale w dodatkowym czasie wynik już się nie zmienił i awans SSC Napoli do półfinału Coppa Italia stał się faktem.

SSC Napoli - SS Lazio 1:0 (1:0)

Bramki: Insigne 2

W środę mistrz kraju Juventus Turyn, którego bramkarzem jest Wojciech Szczęsny, podejmie AS Roma. Pozostałe ćwierćfinały odbędą się w przyszłym tygodniu: AC Milan Krzysztofa Piątka zagra z Torino, a inny zespół z Mediolanu Inter - z Fiorentiną, której piłkarzami są Bartłomiej Drągowski i Szymon Żurkowski.