Platini osobistym doradcą szefa Związku Piłkarzy Zawodowych

Piłka nożna
Platini osobistym doradcą szefa Związku Piłkarzy Zawodowych
fot. PAP/EPA

Były prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Francuz Michel Platini otrzymal propozycję pelnienia funkcji osobistego doradcy przewodniczącego Związku Piłkarzy Zawodowych (Fifpro) Philippe Piata - poinformowała francuska gazeta sportowa "L'Equipe".

Piat nie wykluczył możliwości, że Platini może w przyszłości zostać jego następcą. Jego kadencja kończy się za dwa lata i nie zamierza ubiegać się o reelekcję. Obaj panowie znają się od 1972 roku.

 

64-letni Platini, znakomity w przeszłości piłkarz "Trójkolorowych", został w 2015 roku wykluczony z wszelkiej działalności piłkarskiej przez Komisję Etyki FIFA. Początkowo kara Francuza miała trwać osiem lat, ale później została skrócona do sześciu, a następnie - przez Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie - do czterech lat.

 

Dyskwalifikacja Platiniego zakończyła się w październiku 2018 roku. Słynny Francuz ten czteroletni okres nazwał "najdłuższym urlopem w długiej piłkarskiej karierze". Kilka tygodni temu przyznał, że stęsknił się za działalnością w futbolu i jest gotowy wrócić. Podkreślił, że nie zamyka przed sobą żadnych drzwi i dostrzega kilka opcji.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie