Inter Mediolan w półfinale Pucharu Włoch

Inter Mediolan pokonał ACF Fiorentina 2:1, dzięki czemu uzupełnił stawkę półfinalistów Pucharu Włoch. Pierwszy mecz w barwach "Nerazzurri" rozegrał Christian Eriksen.

Treenr Giuseppe Iachini tym razem dał odpocząć Drągowskiemu, który zbiera ostatnio bardzo dobre recenzje. Między słupkami pojawił się Pietro Terracciano. Wśród rezerwowych zasiadł także Szymon Żurkowski.

W pierwszych 45 minutach przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Na gole trzeba było jednak poczekać do 44. minuty. Goście nie oddali ani jednego celnego strzału. Po ładnej akcji mediolańczyków obrońcy kompletnie się pogubili i do siatki trafił Antonio Candreva.

Druga połowa przyniosła kolejne bramki. W 60. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyrównał Martin Caceres. Radość gości nie trwała zbyt długo. Siedem minut później Nicolo Barella popisał się ładnym strzałem zza pola karnego, dając prowadzenie gospodarzom. W międzyczasie w Interze Mediolan zadebiutowali Eriksen i Victor Moses.

W półfinale podopieczni Antonio Conte zmierzą się z SSC Napoli. Drugą parę tworzą AC Milan i Juventus Turyn.

Inter Mediolan - ACF Fiorentina 2:1 (1:0)
Bramki: Antonio Candreva 44, Nicolo Barella 67 - Martin Caceres 60