LSK: Zagrały! Wisła przegrała z Chemikiem, ale przedłużyła swój żywot

Siatkówka
LSK: Zagrały! Wisła przegrała z Chemikiem, ale przedłużyła swój żywot
fot. PAP

KPS Chemik Police wygrał z Wisłą Warszawa 3:0 w meczu 16. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet rozegranym w Łodzi i wciąż pozostaje bez porażki w rozgrywkach. Ważniejszy od przebiegu spotkania był jednak fakt, że mające ogromne kłopoty kadrowe warszawianki w ogóle wybiegły na parkiet. Ewentualny brak występu skutkowałby bowiem wykluczeniem z rozgrywek.

We wtorek siatkarki Wisły Warszawa wydały oświadczenie, zaskoczone decyzją PLS o braku możliwości przełożenia meczu z policzankami, o co wnioskowały w związku z kłopotami kadrowymi. Działaczom stołecznego klubu nie udało się jeszcze do końca wyjaśnić sytuacji i załatać dziur w składzie. Brak występu przeciwko Chemikowi oznaczałby zaś drugi walkower w ciągu kilkunastu dni i w konsekwencji wykluczenie z rozgrywek.

 

Mimo tego, że nie wiadomo czy mecz dojdzie w ogóle do skutku, we wtorek w drogę na południowy wschód od Polic udały się z kolei siatkarki Chemika. Na trasie prowadzącej do Warszawy zawodniczki lidera LSK dowiedziały się, że mecz z Wisłą zostanie rozegrany... w Łodzi o godzinie 12:00. Tak była decyzja władz Ligi Siatkówki Kobiet.

 

Kiedy zegary w naszym kraju wskazywały południe, oczy kibiców żeńskiej siatkówki spoglądały więc w stronę stolicy województwa łódzkiego. Ostatecznie Wiśle udało się uzbierać na mecz z policzankami nawet siedem zawodniczek. Skład warszawskiego zespołu składał się z Katarzyny Marcyniuk, Agnieszki Banasiak, Katarzyny Urbanowicz, Eweliny Mikołajewskiej, Aleksandry Szymańskiej, Anny Widery oraz Weroniki Kraszewskiej.

 

Po drugiej stronie siatki stanęły jednak reprezentantki Polski i nie miały większych problemów z szybkim zakończeniem spotkania. W pierwszym secie siatkarki gości błyskawicznie osiągnęły 10-punktową przewagę, którą kontrolowały do samego końca. Małym sukcesem dla warszawianek było z kolei uzbieranie 19 punktów w drugiej partii. W trzeciej (11:25) wszystko wróciło do normy i Chemik mógł szybko pakować bagaże do podróży powrotnej.

 

Wisła Warszawa - KPS Chemik Police 0:3 (13:25, 19:25, 11:25)

 

Wisła Warszawa: Katarzyna Urbanowicz, Katarzyna Marcyniuk, Agnieszka Banasiak, Ewelina Mikołajewska, Anna Widera, Aleksandra Szymańska - Weronika Kraszewska (libero)

 

Grupa Azoty Chemik Police: Ewelina Polak, Agnieszka Bednarek, Martyna Łukasik, Pola Nowakowska, Martyna Grajber, Iga Wasilewska - Paulina Maj-Erwardt (libero)

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie