LSK: Brązowa medalistka MŚ nową siatkarką Grot Budowlanych

Siatkówka
LSK: Brązowa medalistka MŚ nową siatkarką Grot Budowlanych
fot. Materiały prasowe

Ren Kaiyi, reprezentantka Chin, brązowa medalistka MŚ 2018 została nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź. 28-letnia siatkarka jest przyjmującą, ma 183 centymetry wzrostu. Prawie całą karierę spędziła w rodzimej lidze. W zespole wicemistrzyń Polski ma zastąpić Belgijkę Charlotte Leys, która przed tygodniem odeszła z Grot Budowlanych.

Ren Kaiyi przez prawie całą karierę grała w barwach Beijing BAIC Motors. W sezonie 2018/2019 została wypożyczona do Zhejiang i brała udział w Klubowych Mistrzostwach Świata. Z reprezentantką swojego kraju w 2018 roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Świata. W 2018 występowała również w Mistrzostwach Azji oraz Lidze Narodów. Jest aktualną mistrzynią Chin.


- Zawodniczki na pozycję przyjmującej szukaliśmy już od dłuższego czasu. Zarówno Bojana Milenkovic, jak Regiane Bidias były w kręgu naszych zainteresowań. Ta druga przysyłała nawet gotowy do podpisania kontrakt. Wybór sztabu padł jednak na inną zawodniczkę, przyjmującą reprezentacji Chin, Ren Kaiyi. Będzie to pierwsza Chinka, która wystąpi w Lidze Siatkówki Kobiet. To zawodniczka pochodząca z kraju, który obecnie zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIVB – wyjaśnia prezes klubu Marcin Chudzik.

 

Przed tygodniem z łódzkiej ekipy odeszła reprezentantka Belgii Leys.

 

- Na razie nie chcę poruszać tematu opuszczenia zespołu przez byłą kapitan. Gdy wszystko się wyjaśni, klub wystosuje oświadczenie – zaznaczył Chudzik, zapewniając, że przyczyna nie były kwestie finansowe.

 

Nową kapitan drużyny została środkowa Małgorzata Śmieszek. W najbliższą sobotę siatkarki Grot Budowlanych zagrają w Pile z ekipą Enea PTPS.

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ LSK

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie