EBL: Spore emocje we Wrocławiu. WKS Śląsk pokonał Polpharmę

Koszykarze WKS Śląska Wrocław wygrali z Polpharmą Starogard Gdański 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15) w ostatnim meczu 20. kolejki Energa Basket Ligi. Gospodarze przespali pierwszą kwartę, później bardzo długo gonili rywali. Najlepszym graczem wrocławskiej drużyny był Devoe Joseph z 22 punktami, 3 zbiórkami i 2 asystami. 24 punkty dla gości zdobył Michael Hicks.

Wrocławianie rozpoczęli to spotkanie całkiem dobrze, głównie dzięki akcjom Aleksandra Dziewy prowadzili 7:0. Polpharma dość szybko  na to odpowiedziała, w czym spory udział miał Daniel Gołębiowski. Do remisu doprowadził natomiast Isaiah Wilkins. Po chwili przewagę gościom dawał Hicks. Starogardzianie w pewnym momencie uciekli na sześć punktów, a "trójka" Gołębiowskiego ustawiła ostatecznie wynik po 10 minutach na 28:20 dla gości.

W drugiej kwarcie rozpoczęła się pogoń Śląska. Mathieu Wojciechowski doprowadził w końcu do remisu, ale to nie zniechęciło zespołu trenera Marka Łukomskiego. Kolejne akcje Gołębiowskiego i Jakuba Motylewskiego dały Polpharmie siedem punktów przewagi. Straty ponownie starał się zmniejszać Dziewa, ale po pierwszej połowie było 44:41 dla przyjezdnych.

Trafienia Wilkinsa i Hicksa w trzeciej kwarcie sprawiły, że goście mieli już dziewięć punktów przewagi. Czterema "trójkami" z rzędu odpowiedział jednak Joseph i właściwie w pojedynkę dał wrocławianom prowadzenie. Polpharma ciągle była jednak blisko, a zagranie 3+1 Hicksa sprawiło, że po 30 minutach wciąż była minimalnie lepsza. Prowadziła 68:67.

Czwartą kwartę WKS Śląsk rozpoczął od serii 7:0 i zaczął przejmować inicjatywę. Po kontrze wykończonej przez Torina Dorna gospodarze uciekli nawet na 10 punktów. Rzuty z dystansu Hicksa oraz Gołębiowskiego dawały jednak trochę nadziei starogardzianom. Ten pierwszy, reprezentant Polski w koszykówce 3x3, doprowadził nawet do kolejnego remisu, w końcówce kluczowe akcje kończyli jednak Gabiński oraz Dziewa i to zespół trenera Olivera Vidina wygrał 90:83.

Śląsk Wrocław - Polpharma Starogard Gd. 90:83 (20:28, 21:16, 26:24, 23:15)

Śląsk Wrocław: Devoe Joseph 22, Torin Dorn 14, Michał Gabiński 13, Aleksander Dziewa 12, Jakub Musiał 8, Kamil Łączyński 8, Danny Gibson 5, Michael Humphrey 4, Mathieu Wojciechowski 2, Adrew Chrabaszcz 2.

Polpharma Starogard Gd.: Michael Hicks 24, Daniel Gołębiowski 21, Martynas Paliukenas 12, Jonathan Williams 10, Isaiah Wilkins 9, Paweł Dzierżak 4, Jakub Motylewski 3, Szymon Daszke 0.