Nieudana pogoń Radomiaka. Dziewięć goli w meczu z Atalantą

W meczu towarzyskim Atalanta Bergamo pokonała Radomiaka Radom 6:3. Drużyna Fortuna 1 Ligi zdołała odrobić trzybramkową stratę, ale ostatecznie przegrała z silniejszą ekipą z Serie A. Mecz odbył się w Zingonii, blisko obozu przygotowawczego zespołu z Mazowsza.

Drużyna Atalanty poważnie potraktowała sparing z Radomiakiem. W czwartej drużynie Serie A pojawili się zawodnicy z pierwszego składu i od początku spotkania pokazali swoją wyższą klasę piłkarską, prowadząc 3:0 do przerwy. W drugich 45 minutach obserwatorzy spotkania mogli być w szoku. Drużyna z Radomia wyrównała po dwóch bramkach Patryka Mikity oraz jednej Damiana Nowaka. To jednak nie wystarczyło, ponieważ w końcówce uczestnik 1/8 finału Ligi Mistrzów dołożył trzy trafienia i odniósł pewne zwycięstwo.

Atalanta BC - Radomiak Radom 6:3 (3:0)

Bramki dla Radomiaka: Patryk Mikita (dwie), Damian Nowak

Radomiak Radom: Cezary Miszta - Dawid Abramowicz, Meik Karwot, Mateusz Cichocki, Damian Jakubik - Leândro, Michał Kaput, Rafał Makowski, Patryk Mikita, Mateusz Michalski - Maciej Górski (60' Damian Nowak).

Atalanta BC: Marco Sportiello - Mattia Caldara, Adrien Tamèze, Lennart Czyborra, Marten de Roon, Rusłan Malinowśkyj, Raoul Bellanova, Hans Hateboer, David Heidenreich, Ebrima Colley, Luis Muriel.