Prezes Piasta chce kontynuować rozgrywki Ekstraklasy

Piłka nożna
Prezes Piasta chce kontynuować rozgrywki Ekstraklasy
fot. Cyfrasport
Prezes Piasta Gliwice chce kontynuować rozgrywki Ekstraklasy

- Może się zdarzyć tak, że nie wznowimy rozgrywek i przed PZPN stanie decyzja, czy zaliczamy sezon i przyjmujemy tabele po ostatniej rozegranej pełnej kolejce - powiedział prezes Piasta Gliwice Paweł Żelem.

Wciąż nie wiadomo, co dalej z zawieszonym sezonem PKO BP Ekstraklasy. Z jednej strony w Europie wciąż szaleje epidemia koronawirusa, która uniemożliwia normalne rozgrywanie meczów, z drugiej - brak spotkań (także tych przy pustych trybunach) uderza finansowo w kluby, które nie zarabiają, o czym w ostatnim magazynie Cafe Futbol mówił kilkukrotnie prezes i właściciel Legii Warszawa Dariusz Mioduski [TUTAJ].

 

Nie tylko szef wicemistrzów Polski zastanawia się, co dalej. O niepewnej przyszłości wypowiedział się sternik najlepszego drużyny ubiegłego sezonu - Piasta Gliwice. - Nie będzie idealnego rozwiązania, ale zakładam, że tzw. deadline będzie wyznaczony do końca czerwca bieżącego roku. Jeśli do tego czasu nie uda się zakończyć rozgrywek, to zapewne zostaną zaliczone dotychczasowe wyniki. Może się też zdarzyć tak, że w ogóle nie wznowimy rozgrywek i przed PZPN stanie decyzja, czy zaliczamy sezon i przyjmujemy tabele po ostatniej rozegranej pełnej kolejce - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” prezes Paweł Żelem.

 

 

Żelem zadeklarował jasno, że jego klub jest za tym, aby kontynuować rozgrywki. - Jesteśmy za tym, aby dograć sezon do końca i aby rozstrzygnięcia zapadły na boisku, ale to dziś jest trochę jak pobożne życzenie, bo w oparciu o prognozy specjalistów związane z postępem koronawirusa w naszym kraju obawiam się, że wznowienie ligi może zbyt szybko nie nastąpić. A czekanie na rozwój wypadków - stwierdził.

Prowadzony przez trenera Waldemara Fornalika Piast w tym sezonie broni mistrzostwa Polski. Śląski klub zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, a do lidera - Legii - traci osiem punktów.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie