Śląsk podglądał Slavię. Trenerzy na stażu

Piłka nożna
Śląsk podglądał Slavię. Trenerzy na stażu
fot. slaskwroclaw.pl
Śląsk podglądał Slavię. Trenerzy na stażu

Czterej trenerzy Śląska Wrocław pod koniec lutego przebywali na stażu szkoleniowym w akademii Slavii Praga. Czeski klub to pięciokrotny mistrz kraju, a także obecny lider Fortuna Ligi.

Czterej trenerzy Śląska Wrocław od 25 do 28 lutego przebywali na stażu szkoleniowym w akademii Slavii Praga. Krystian Rubajczyk, Dawid Gomola, Paweł Mucha i Józef Klepak przez kilka dni pobierali nauki w najlepszym czeskim klubie ostatnich lat i obecnym liderze Fortuna Ligi.
 
- Podjęliśmy szerokie działania w zakresie nawiązania współpracy i wyjazdów na staże zagraniczne z klubami, które specjalizują się w przygotowaniu młodzieży do grania na najwyższym poziomie. Staże takie odbyły się już w Benfice Lizbona, Dinamo Zagrzeb, MSK Żylina, a kolejnymi klubami są: Slavia, Liverpool, RB Lipsk i Red Bull Salzburg. Jesteśmy na etapie unowocześniania systemu szkolenia w Akademii i dostosowywania do najbardziej nowoczesnych tendencji - powiedział Krzysztof Paluszek, dyrektor do spraw rozwoju sportowego Śląska.
Co ciekawe: w Akademii Slavii pracuje aż 80 osób. Tamtejsza Akademia podzielona jest na dwa centra treningowe, w których ćwiczą zawodnicy od grupy U-11 do U-19. - Jest tam wszystko, co potrzebne do profesjonalnego treningu. Jest odpowiednia liczba boisk, każda drużyna ma swoją szatnie i wszystko jest zorganizowane w jednym miejscu - stwierdził na slaskwroclaw.pl Rubajczyk. 
 
W tabeli PKO BP Ekstraklasy zajmuje aktualnie czwarte miejsce.
 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze