Były piłkarz reprezentacji Polski był zakażony koronawirusem. Jego przyjaciel ofiarą pandemii

Piłka nożna
Były piłkarz reprezentacji Polski był zakażony koronawirusem. Jego przyjaciel ofiarą pandemii
fot. PAP
Joachim Marx przez wiele lat występował w barwach francuskiego RC Lens.

Jak informuje francuska gazeta „La Voix du Nord”, były reprezentant Polski Joachim Marx chorował na koronawirusa. Strzelec dziesięciu goli w Biało-Czerwonych barwach opuścił już szpital i przebywa w domu. Niestety w wyniku pandemii zmarł jego przyjaciel - były bramkarz RC Lens polskiego pochodzenia Arnold Sowiński.

Mieszkający od lat we Francji Marx mógł zarazić się COVID-19 od Sowińskiego z którym spotkał się kilka tygodni wcześniej. Sowiński także zawodowo grał w piłkę. Urodził się w Lievin we Francji i całą karierę spędził w RC Lens. Grał na pozycji bramkarza, a potem pełnił funkcję trenera tej drużyny.


Panów łączyła bliska przyjaźń. W połowie marca Sowiński obchodził 89 urodziny i z tej okazji razem z Marxem wybrali się do restauracji. Niedługo później u obu Panów wykryto koronawirusa. Sowiński zmarł drugiego kwietnia.

 

Zobacz: Pierwsza liga w Europie zostanie zakończona przez koronawirusa! Brakuje tylko potwierdzenia


- Nie mogę powiedzieć, że był dla mnie jak ojciec, bo dzieliło nas piętnaście lat różnicy. Był moim przyjacielem, niedawno obchodził urodziny – powiedział mistrz Polski i zwycięzca igrzysk olimpijskich w Monachium.

Marx urodził się w 1944 roku w Gliwicach. W reprezentacji Polski grał w latach 1966 – 1975. W tym czasie wystąpił w 23 spotkaniach i zdobył 10 bramek. Jego największym sukcesem jest złoto na igrzyskach olimpijskich w Monachium, które Biało-Czerwoni zdobyli pod wodzą Kazimierza Górskiego w 1972 roku.

 

W Polsce najwięcej spotkań rozegrał w Gwardii Warszawa i Ruchu Chorzów. To właśnie z „Niebieskimi” sięgnął po dwa mistrzostwa Polski i krajowy puchar. Następnie wyemigrował do Francji, gdzie związał się z RC Lens. W barwach tego klubu zdobył wicemistrzostwo kraju.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze