Kilkudziesięciu pracowników Napoli pozbawionych wypłaty

Piłka nożna
Kilkudziesięciu pracowników Napoli pozbawionych wypłaty
fot. PAP
Pracownicy zdalni SSC Napoli nie otrzymają wypłat za okres pandemii koronawirusa.

SSC Napoli nie ominą kłopoty finansowe związane z pandemią koronawirusa. Prezes Aurelio De Laurentiis wciąż nie dogadał się z piłkarzami w kwestii wynagrodzeń, ale podjął już decyzję na temat pracowników zdalnych. 30 osób pracujących w ten sposób nie dostanie wynagrodzenia przez najbliższe miesiące.

Osoby pracujące przy social mediach i sprawach promocyjnych zostały tymczasowo zwolnione z obowiązków. Nie dostaną więc wynagrodzenia przynajmniej przez najbliższe dwa miesiące. Klub z Neapolu jest pierwszym we Włoszech, który w ten sposób uderzył w swoich pracowników administracyjnych.

 

Zobacz: Serie A: Początek powrotu do normalności. Kluby będą mogły trenować

 

O decyzji De Laurentiisa poinformował SportMediaSet, a właściciel Napoli wciąż nie doszedł do porozumienia z piłkarzami. W tym gronie są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. To oczywiście zawodnicy pierwszego zespoły są na samej górze listy płac w klubie.

 

Wciąż nierozwiązany pozostaje spór w związku z karami nałożonymi na piłkarzy, notujących wyniki poniżej oczekiwań w sezonie 2019/2020. W tym gronie był Zieliński.

 

Zobacz: Gwiazda Milanu na celowniku Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii przeznaczą fortunę na transfer?

 

Klub chciałby pójść drogą Juventusu i obniżyć o kilkanaście procent zarobki swoich gwiazd - w Turynie przecież sami piłkarze zrzekli się wynagrodzeń na okres kryzysu - najwięcej straci Cristiano Ronaldo, ale w tym gronie będzie też Wojciech Szczęsny. To na razie jednak jedyny klub we Włoszech, który postąpił w ten sposób.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze